کد خبر: 3221828
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۲
اکبری خبر داد:

۳۱ اردیبهشت‌؛ زمان برگزاری نهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی

گروه فعالیت‌های قرآنی: دبیر همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی از برگزاری نهمین دوره این همایش در روز ۳۱ اردیبهشت‌ماه جاری خبر داد و گفت: مشارکت پژوهشگران جهان اسلام در این همایش نسبت به سال گذشته رشد فزاینده‌ای داشته است.

حجت‌‌الاسلام والمسلمین محمد اکبری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در حاشیه برگزاری پنجمین المپیاد قرآن و عترت این دانشگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، با اشاره به اقدامات فاخر این دانشگاه در برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های قرآنی گفت: یکی از امتیازات دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزاری همایش‌های پژوهش‌های قرآنی در سطح بین‌المللی و ملی است که بحمد الهی استقبال و مشارکت خوبی از داخل و خارج از این همایش‌ها شده است.

وی افزود: برگزاری این همایش آثار و برکات خوبی برای جامعه قرآنی و انقلابی و اصحاب بیان و بنان و فرهیختگان و پژوهشگران کشوری به‌ویژه در حوزه های علمیه و دانشگاه‌های کشور داشته که شاهد آن هستیم.

اشاره به محورهای نهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی

اکبری با اشاره به برگزاری نهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی اظهار کرد: در این همایش که امسال در روز 31 اردیبهشت‌ماه جاری در سالن اجلاس‌های تهران برگزار خواهد شد، موضوعات مختلفی با موضوع قرآن کریم و فرهنگ وحیانی با محورهای گوناگون شامل مبانی و شاخصه‌های فرهنگ اسلامی، ماهیت و ارکان فرهگ اسلامی، آثار فردی و اجتماعی فرهنگ اسلامی، اهل بیت(ع) و فرهنگ اسلامی و مقایسه تطبیقی فرهنگ اسلامی و غربی و آسییب‌شناسی چالش‌ها و موانع فرهنگ اسلامی و موارد دیگری که موضوع ضروری و روز و نیاز کشور و جامعه اسلامی است.

دبیر نهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی بیان کرد: اساساً هدف بزرگ انبیای الهی ایجاد فرهنگ توحیدی و وحیانی و آسمانی بوده و تا انسان به این فرهنگ خود را متلبس نکند و با فرهنگ توحیی الهی آسمانی و قرانی خو نگیرد و در جامعه این فرهنگ تبلور و تجلی پیدا نکند به آن کمالی که برای آن خلق شده نائل نخواهد شد.

به گفته وی، در نهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی مشارکت چشمگیری از دانشمندان، پژوهشگران و اصحاب قلم و بیان کشورهای خارجی شده است و نسبت به سال گذشته رشد فزاینده‌ای داشته و همینطور از داخل کشور فرهیختگان به نام و مشهور در این همایش مشارکت داشته و شرکت می‌کنند.

برگزاری کنگره هلال‌ بن‌علی(ع) در راستای اعتلای فرهنگ قرآنی

اکبری در ادامه با بیان اینکه در راستای همان هدف اصلی اعتلای فرهنگ قرآن و وحیاینی دانشگاه علوم و معارف قرآن باز همایش‌های دیگری برگزار کرده و می‌کند، گفت: کنگره هلال‌ بن‌علی(ع) که فرزند حضرت علی(ع) است در شهرستان آران و بیدگل که مزار و حرم این امامزاده جللیل‌القدر است، همایشی درباره شخصیت حسبی و نسبی ایشان، آثار هجرت، مادی، معنوی، اجتماعی و منطقه این امامزاده در اثر حضور ور حلت ایشان در آن منطقه و شهرستان و همینطور نقش و اساس جایگاه امامزادگان در اعتلای فرهنگ دینی و مذهبی برگزار شده و نتایج آن اعلام شده که یکی از مأموریت‌های این دانشگاه بود.

همایش وقف از منظر قرآن در نیمه دوم سال جاری برگزار می‌شود

معاون پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از برگزاری همایش وقف از منظر قرآن کریم خبر داد و گفت: به یاری خدا محورهای اساسی این همایش آماده است که بر روی سایت ارسال شود و به زودی پوسترهای فراخوان آن به مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی ارسال خواهد شد.

وی با اشاره به زمان برگزاری این همایش اظهار کرد: زمان دقیق برگزاری این همایش هنوز معلوم نیست ولی در نیمه دوم امسال به یاری خدا برگزار خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* :