کد خبر: 4225894
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۲

تولید محتوا در فضای مجازی باید بر تمام اقشار جامعه تأثیرگذار بگذارد

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس با اشاره به همه‌گیری فضای مجازی در دوران کنونی گفت: باید تولید و انتشار در فضای مجازی برای بهره‌برداران متکثر باشد به گونه‌ای که بر تمامی اقشار به خصوص جمعیت خفته جامعه تاثیر بگذارد.

سردار سعید کوشکی جهرمی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارسبه گزارش ایکنا از فارس، آیین اختتامیه ششمین جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی استان فارس امروز، 19 تیرماه در شیراز برگزار شد.

سردار سعید کوشکی جهرمی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در این مراسم اظهار کرد: فرهنگ شهادت امروز به یک مطالبه به خصوص از سوی جوانان جهان اسلام تبدیل شده است و نه تنها از شهادت ترسی وجود ندارد بلکه به یک ارزش تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه از فضای مجازی به عنوان عصر انسان‌های فضای دیجیتال یاد می‌شود، ادامه داد: امروز در فضای مجازی اذهان و اندیشه‌ها با انواع فرهنگ‌ها بمباران می‌شوند. تلفن همراه و فضای سایبری جزئی جداناپذیری از زندگی مردم شده است و هر کسی دنبال ترویج فرهنگ خود در این فضاست.

این یادگار دوران دفاع مقدس از تغییر نوع جنگ در جهان امروز سخن گفت و افزود: جنگ‌های امروز نقطه‌ای است و از تلفن همراه به عنوان حداقلی‌ترین ابزار این جنگ یاد می‌شود بنابراین کسانی می‌توانند در این جنگ پیروز شوند که از ظرفیت فضای مجازی به بهترین نحو استفاده کنند.

کوشکی با بیان اینکه فعالان فضای مجازی با احساس تکلیف خود در این فضا فعالیت می‌کنند، گفت: باید تولید و انتشار در فضای مجازی برای بهره‌برداران متکثر باشد به گونه‌ای که بر تمامی اقشار به خصوص جمعیت خفته جامعه تاثیر بگذارد.

وی با اشاره به پیام‌های دفاع مقدس برای عصر دیجیتال تصریح کرد: ارزش‌هایی که دفاع مقدس در اختیار ما گذاشته جذاب است و کماکان گیرایی خود را جوان نسل امروز دارد چراکه رهبر معظم انقلاب فرمودند که دفاع مقدس برای 200 سال می‌تواند فرهنگ ما را تغذیه کند بنابراین برای دیده شدن جذابیت‌های دفاع مقدس که کمتر معرفی شده‌اند، باید فعالان فضای مجازی تلاش کنند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس ادامه داد: جشنواره ملی فعالان دفاع مقدس و مقاومت در فضای مجازی با هدف ترویج فرهنگ غنی دفاع مقدس در فضای دیجیتال و مجازی برگزار شده است.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اشاعه فرهنگ والای ایثار، شهادت و دفاع مقدس در بین نسل جوانان، گفت: دشمن از نابودی نظام اسلامی ما ناامید شده و به دنبال تغییر محتوا در اصول، حرکت و ارزش‌ها است و روز به‌روز با تلاش خود، فشار را مضاعف می‌کند اما جامعه ما در مقابل فشارها خالص‌تر می‌شود و باید بدانیم که آخر الزمان دنیای خالصین خواهد بود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس تصریح کرد: فضای مجازی تهدیدی است که اگر به درستی استفاده شود، فرصت ویژه‌ای خواهد بود بنابراین باید از این فضا به نحو احسن بهره برد.

انتهای پیام
captcha