ضرورت استفاده از ظرفیت جوانان در نماز جمعه
کد خبر: 4220827
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۱

ضرورت استفاده از ظرفیت جوانان در نماز جمعه

رئیس ستاد نماز جمعه شیراز خواستار ایجاد کارگروهی برای تدوین تفاهم‌نامه‌ای جامع و کامل با آموزش و پرورش فارس، برای استفاده از ظرفیت جوانان و نوجوانان در نماز جمعه شد.

نشست مدیرکل آموزش و پرورش فارس با رئیس ستاد نماز جمعه شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، احمد فخارزاده،‌ رئیس ستاد نماز جمعه شیراز امروز، 21 خردادماه در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش فارس خواستار ایجاد کارگروهی برای تدوین تفاهم‌نامه‌ای جامع و کامل با آموزش و پرورش فارس، برای استفاده از ظرفیت جوانان و نوجوانان در نماز جمعه شد.

وی با بیان اینکه ستاد نماز جمعه شیراز بر استفاده از ظرفیت جوانان و نوجوانان تأکید دارد، افزود: نماز جمعه دارای کارکرد و ابعاد مختلف عبادی، سیاسی و اجتماعی است که ستاد نماز جمعه در همه این ابعاد توجه و تمرکز دارد.

فخارزاده، کارکرد اجتماعی را در کنار سایر کارکردها را مورد تاکید ستاد نمازجمعه دانست و برپایی میزهای خدمت همزمان با برگزاری نماز جمعه را یکی از برنامه‌های حوزه اجتماعی ستاد نماز جمعه عنوان کرد.

رئیس ستاد نماز جمعه شیراز توجه به محرومیت‌زدایی را نیز از جمله کارکردهای دیگر ستاد نماز جمعه در حوزه اجتماعی عنوان کرد و گفت: ستاد نماز جمعه بخش دولتی نیست و  اعتبارات دولتی ندارد اما در کنار دولت‌ها مشغول به کارهای فرهنگی است.

وی تصریح کرد: ستاد نماز جمعه استان توجه ویژه‌ای به امر جوان‌گرایی دارد و بخش اعظمی از نیروهایی که در این ستاد مشغول به فعالیت هستند از جوانان هستند.

رئیس ستاد نماز جمعه شیراز ایجاد ارتباط با سازمان‌ها و‌ نهادهایی که ارتباط با جوانان و نوجوانان دارند را از جمله سیاست‌های این ستاد عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاهی است که این ارتباط در آن وجود دارد.

فخارزاده با اشاره به اینکه توجه به نسل جوان و نوجوان مطالبه جدی رهبری و همچنین نماینده ایشان در استان است، گفت: سازماندهی جوانان در حوزه ستاد نماز جمعه و حضور موثر آن‌ها در این جایگاه از جمله مواردی است که در دستور کار ستاد نماز جمعه شیراز قرار دارد.

رئیس ستاد نماز جمعه شیراز اظهار کرد: پیش‌نویس تفاهم‌نامه‌ای نیز در این خصوص تدوین شده تا زمینه حضور موثر جوانان و نوجوانان شهر شیراز در ستاد نماز جمعه فراهم شود.

وی بر استفاده از ظرفیت جوانان در بخش‌های مدیریتی برگزاری نماز جمعه تاکید کرد و گفت: نماز جمعه بستری مناسب برای رشد و حضور اجتماعی دانش‌آموزان است و استعدادهای قرآنی در این فضا امکان تبلور و بروز دارد.

انتهای پیام
captcha