«لبخند مادری» برای خانواده‌های نیازمندان دارای فرزند سوم و بیشتر در فارس
کد خبر: 4220712
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۲

«لبخند مادری» برای خانواده‌های نیازمندان دارای فرزند سوم و بیشتر در فارس

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) فارس از توزیع ۳۰۰ بسته لبخند مادری به خانواده‌های نیازمند دارای فرزند سوم و بیشتر خبر داد.

پویش «لبخند مادری»، شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، حسین پورنورعلی، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) فارس، امروز، 21 خردادماه در جریان توزیع بسته‌های پویش «لبخند مادری» در شیراز از اجرای این پویش در راستای مأموریت‌های ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در موضوع جوانی جمعیت خبر داد و گفت: در همین راستا 300 بسته لبخند مادری شامل اقلام مختلف به ارزش سه میلیارد تومان به خانواده‌های نیازمند دارای فرزند سوم و بیشتر توزیع شد.

وی حمایت از خانواده‌های دارای فرزند سه‌قلو و بالاتر را از دیگر بخش‌های پویش مذکور عنوان و به مایحتاج ضروری خانواده‌هایی که صاحب فرزند می‌شوند اشاره کرد و افزود: هزینه‌های مربوط به پوشک بچه، با توجه به روند قیمت‌ها یکی از دغدغه‌های خانواده‌هاست که 500 بسته پوشک بچه (23 هزار عدد) به ارزش 150 میلیون تومان بین خانوارهای چند فرزندی توزیع شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) فارس در ادامه از حمایت 37 خانوار دارای فرزند سه قلو در استان توسط این ستاد خبر داد و بیان کرد: این خدمات و حمایت‌ها تا پایان امسال نیز ادامه دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عباس‌پور، مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان فارس نیز در ادامه با بیان اینکه برای مقابله با تداوم روند سالمندی جمعیت، توجه به موضوع فرزندآوری بسیار حائز اهمیت است، گفت: اقدامات فرهنگی و ترویج فرزندآوری باید در جامعه به‌عنوان یک اولویت قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ فرزندآوری و تغییر نگرش‌ها به‌عنوان راهکارهای اصلی می‌تواند به مقابله با پیری جمعیت کمک کند، افزود: این موضوع نیازمند همکاری همه‌ اقشار جامعه، مسئولان و نهادهای مرتبط است.

عباس‌پور در ادامه با بیان اینکه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای جوانی جمعیت از طریق ستاد خیران و بنیاد برکت برای این امر مهم، پویش لبخند مادری در حال برگزاری است، گفت: با همکاری خیران، دولت و دانشگاه علوم پزشکی درمان زوج‌های نابارور را متقبل خواهیم شد و از لحاظ معیشتی و نیاز حمایت بعد از فرزند را دنبال خواهیم کرد تا موضوع جوانی جمعیت محقق شود.

انتهای پیام
captcha