تأیید حکم اعدام ۲ نفر از عناصر اصلی حادثه حرم شاهچراغ(ع)
کد خبر: 4143240
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۵

تأیید حکم اعدام ۲ نفر از عناصر اصلی حادثه حرم شاهچراغ(ع)

هیئت شعبه دیوان عالی کشورضمن رد فرجام خواهی وکلای مدافع محمد رامز رشیدی و سید نعیم هاشمی قتالی، (دو نفر از عوامل اصلی حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شیراز)، دادنامه صادره را ابرام کرد.

حادثه تروریستی حرم شاهچراغ(ع)به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، حکم اعدام دو نفر از عناصر اصلی حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) ابرام شد.

هیئت شعبه دیوان عالی کشور در خصوص فرجام خواهی وکلای مدافع محمد رامز رشیدی و سیدنعیم هاشمی قتالی، نسبت به رأی صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز، با توجه به جامع محتویات پرونده، گزارش اداره اطلاعات استان فارس، اظهارات متهمان و مستندات فنی ارائه شده، دادنامه صادره را تأیید کرد.

شعبه دیوان عالی کشور با توجه به آیه 33 سوره مائده و آیه 9 سوره حجرات در خصوص اهم احکام جزائی اسلام درحوزه امنیتی حکم بغی، محاربه و افساد؛ اقدامات صورت گرفته توسط نامبردگان را از مصادیق بارز و روشن بغات و محاربین و مفسدین فی‌الارض عنوان کرد.

در رأی شعبه دیوان عالی کشور آمده است: در لایحه فرجامخواهی، مطلبی که بر اساس دادنامه خدشه وارد کند ملاحظه نگردید و با توجه به مستندات مندرج در پرونده، از جمله اقاریر محکوم علیهما و اینکه در رسیدگی معموله و صدور حکم، موازین قانونی و شرعی اعم از شکلی و ماهوی رعایت شده است، لذا به استناد بند الف ماده 469 قانون آئین دادرسی فرجام خواهی وکلای نامبردگان رد و دادنامه صادره ابرام می‌شود.

انتهای پیام
captcha