کد خبر: 4102446
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴

دشمن به دنبال تضعیف قدرت ایران است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینکه دشمن به دنبال تضعیف قدرت ایران است، گفت: این رویکرد طی چند سال اخیر در اغتشاشات و فتنه‌ها دنبال شده است.

اسماعیل محبی‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، اسماعیل محبی‌پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس امروز، 5 آذرماه در جمع بسیجیان و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در مصلی الغدیر شهر لامرد گفت: بعضی از کسانی که در اغتشاشات خیانت کرده بودند به کانادا پناه بردند.

وی با تأکید بر اینکه ایران به توطئه‌های دشمنان پاسخ قاطعی خواهد داد، تصریح کرد: دشمن بداند که اگر بخواهد به کشورمان ضربه بزند، ضربه خواهد خورد.

محبی‌پور با بیان اینکه دشمن به دنبال ضعف ایران است و ایران قوی نمی‌خواهد، اظهار کرد: دشمن به دنبال آن است تا اسلام و نام اسلام در کشورمان وجود نداشته باشد و این رویکردی است که طی چند سال اخیر در اغتشاشات و فتنه‌ها دنبال کرده است البته دشمن در بزرگترین جنگ رسانه‌ای جهان بازهم شکست خورد و این مصاف، برای ما پیروزی در پی داشت.

معاون استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: لامرد از شهرستان‌های شاخص استان فارس و کشور از نظر نسبت جمعیت به تعداد رزمنده و بسیجی وشهید در هشت سال دفاع مقدس است که می‌توان به نیکی از آن نام برد.

وی گفت: بیش از ۲۶۰ شهید سرفراز از حجت‌الاسلام شیخ ابراهیم انصاری، شهید بین‌المللی اقتدار فرهنگی جمهوری اسلامی تا شهید عرصه دفاع از اسلام عزیز شهید شریفی و از شهدای مدافع تا شهدای دیگر که همه افتخار این مرزو بوم هستند و باید قدردان خون پاک شهیدان بود.

محبی‌پور با تاکید بر اینکه باید خط سرخ شهادت را ادامه دهیم، افزود: اگر بخواهیم از دهه شصت لامرد تا به حال مقایسه کنیم، مقایسه زمین تاآسمان است و این کشور و توسعه دلنشین این منطقه بر اساس اراده خداوند در پاسخ به مردم شریف لامرد است.

وی تصریح کرد: پس از ۴۳سال اگر دفتر بسیج را ورق بزنیم خواهید دید که مردمی‌ترین نیروهای جهادی جهان بدون اینکه هیچ توقعی از حیث مادی به هیچ گروه و جریانی را داشته باشد و در تمامی زمینه‌ها ورود می‌کند عنوان بسیج مستضعفین است.

محبی‌پور با یادآوری اینکه در آذرماه سال۵۸ که امام فرمان تشکیل بسیج را دادند خبری از جنگ تحمیلی نبود و ایشان 10 ماه مانده به جنگ تحمیلی فرمان تشکیل بسیج را صادر فرمودند، گفت: بسیج طی چهار دهه گذشته در قالب جهادسازندگی و توزیع اقلام حاضر بوده و هرچا مردم نیاز داشتند بسیج حضوری موثر داشته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس اضافه کرد: دشمن جرئت تعرض نظامی به ایران اسلامی را ندارد زیرا از نیروی انسانی زبده و جان نثار و شهادت‌طلب گرفته تا تاکتیک‌های نظامی مجهول و همچنین امکانات نظامی برای مقابله با دشمن که بخشی از آن به نمایش گذاشته می‌شود را در اختیار داریم.

وی با بیان اینکه بسیج اعتقاد دینی و مذهبی دارد و در تمامی عرصه‌ها ورود می‌کند، گفت: مکتبی‌ترین لشکر، بسیج است و حد و مرز آن محدود نیست و با این نگاه، بسیج وارد عرصه جهادی و اقتصادی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha