کد خبر: 4102240
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۳
رضوی اردکانی:

جبهه مقاومت، قدرت اسرائیل را گرفته است

امام جمعه موقت شیراز با اشاره به جهانی شدن قدرت بسیج گفت: امروز بسیج جبهه مقاومت را تشکیل داده و از وقتی این جبهه تقویت شده است، اسراییل دیگر قدرتی ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوفاضل رضوی اردکانی، امام جمعه موقت شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوفاضل رضوی اردکانی، امام جمعه موقت شیراز امروز، 4 آذر با اشاره به اینکه بسیج قدرتی در منطقه است، گفت: امروز بسیج جبهه مقاومت را تشکیل داده و از وقتی این جبهه تقویت شده است، اسراییل دیگر قدرتی ندارد و جبهه حق به یاری خدا همواره پیروز می‌شود.

وی با گرامیداشت 7 آذرماه به عنوان روز نیروی دریایی جمهوری اسلامی افزود: نیروی دریایی ما در دوران دفاع مقدس با رشادت و فداکاری توانست تا عرصه را بر دشمن تنگ کند و راه دریا را بر دشمن ببندد و امروز ناوهای مقتدر و مدرن نیروی دریایی ما مایه افتخار هستند.

امام جمعه موقت شیراز همچنین با اشاره به در پیش رو بودن ولادت حضرت زینب (س) اظهار کرد: از حضرت زینب کبری (س) می‌توان و به عنوان امام حسین دوم در پوشش یک زن یاد کرد که صفات حضرت زهرا (س) را داشتند و قهرمان کربلا بودند که پس از واقعه کربلا در کوفه به جهاد تبیین کربلا پرداختند و این بانوی بزرگوار، مظهر صبر و مقاومت و اسوه شجاعت بودند و مظهر معرفت و بصیرت و شجاعت و الگوی بصیرت زن مسلمان هستند و زینب کبری (س) به زنان ما بصیرت دادند و ولادت ایشان روز پرستار نامیده شده است و در بحران کرونا هواره شاهد ایثارگری پرستاران بودیم.

رضوی اردکانی با اشاره به وقایع اخیر کشور بیان کرد: در این وقایع، 92 درصد بانوان ما با الگو گرفتن از اهل بیت (ع) حجاب خود را حفظ کرده‌اند. نیروی انتظامی مظلوم می‌توانست از ابتدا با افراد فریب خورده برخورد خشن کند اما ملایمت در پیش گرفت.

وی با تاکید بر آیات قرآن کریم در خصوص لزوم شناختن حق از باطل گفت: حق را از باطل باید بشناسیم اما متاسفانه برخی در جریانات اخیر بدون تحقیق کردن به دفاع از جریاناتی پرداخته‌اند و در پی تبلیغات سوء دشمن، فریب می‌خورند و عناد را در جوانان آنقدر تقویت می‌کنند که به مقدسات اسلام توهین می‌کنند و رسما جوان معترض به آتش زدن قرآن، توهین به رسول اکرم، عاشورا و اهانت به مقدسات، اقدام می‌کنند و این روحیه شیطانی است و شیطان رهبری آن‌ها را در واقع بر عهده گرفته است اما جوانان ما نباید سادگی کنند و والدین و معلمان باید فررندان را روشن کنند و برای رفع شبهات تلاش کنند.

لباس حق را بر باطل نبپوشانیم

امام جمعه موقت شیراز افزود: لباس حق را نباید بر باطل بپوشانیم و نباید حق را کتمان کنیم، از زمان خلقت بشر همواره شاهد نبرد حق و باطل بوده‌ایم و تکامل انسان‌ها در این نبرد انجام می‌شود منتها خداوند انبیای الهی و عقل را به عنوان پیامبران درونی برای تشخیص حق به ما عطا کرده است و در واقع، جبهه حق و باطل از زمانی که هابیل، قابیل را به قتل رساند، شروع شد و تسلط حسد و خودخواهی موجب شد تا برادرش به قتل برساند.

رضوی اردکانی تأکید کرد: در جبهه رودر رویی هم باید بکشیم و کشته دهیم اما در این سری مسایل حق و باطل باید جدا شود و در آیه ۴۲ سوره بقره بر جدا کردن حق و باطل تاکید دشده است و در سوره آل عمران هم تاکید شده است که چرا لباس حق را بر باطل می‌پوشانید؟

وی با اشاره به اینکه جبهه حق در نهایت پیروز می‌شود بیان کرد: ابراهیم(ع)، موسی(ع) و سایر پیامبران ما همواره حق بودند و عیسی(ع)، رسول اکرم (ص) و امیرالمومنین(ع) در مقابل باطل پیروز شدند.

مکتب شهادت موجب پیروزی حق است

امام جمعه موقت شیراز با تاکید بر اینکه در جبهه حق هم همیشه مکتب پویایی به نام شهادت وجود دارد، گفت: هابیل شهید شد اما در جبهه حق ماند و ابراهیم (ع) و موسی (ع) در جبهه‌های حق پیروز شدند و باید مواظب باشیم هوای نفس ما پیروز نشود زیرا طبق آیات قرآن کریم، مومن کسی است که در مقابل هوای نفس استقامت در پیش بگیرد و جهاد اکبر پیشه کند.

وی با اشاره خصوصیات مکتب شهادت هم اظهار کرد: مطیع خدا و رسول خدا و رهبر در زمان غیب بودن از خصوصیات مکتب شهادت است و برای موفقیت جبهه حق تلاش کردن مصداق پیش رفتن در این مسیر محسوب می‌شود و در مقابل مکتب شهادت، مکتب شهوت قرار گرفته است که به هیچ دین و آئینی معتقد نیستند.

رضوی اردکانی با تاکید بر اینکه دشمنان 90 درصد دروغ به مغز جوانان ما تزریق می‌کنند، اظهار کرد: در این جنگ نرم، جبهه حق باید به میدان بیاید و با اقدامات وحشی گری و قساوت قلب و اقدماتی همچون حمله تروریستی در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) و ... مقابله کند و متاسفانه این افراد امیدشان به کفار است اما باید بدانند که پیروز نخواهند شد.

امام جمعه موقت شیراز تصریح کرد: نمی‌شود که بسیجیان و نیروی انتظامی و مردم عادی را شهید کنند و به اموال عمومی صدمه زنند و با آن‌ها برخورد نشود و و این افراد باید ارشاد شوند و اگر ارشاد نشدند باید سر جایشان نشانده شوند و درخت انقلاب اسلامی تنومندتر از این است که با این اقدامات صدمه ببیند.

وی ادامه داد: منافقان با سران آمریکا جلسه می‌گیرند اما آتش به ریشه خود می‌زنند و این نشان می‌دهد که شهوت انسان نهایت ندارد و انبیای الهی آمدند که این شهوت را کنترل و انسان را به مسیر درست هدایت کنند.

رضوی اردکانی با اشاره به روز مجلس هم گفت: الگوی بهترین نماینده مجلس شهید مدرس است و نمایندگان ما باید بصیرت داشته باشند و به داد مردم برسند. دولت هزاران کارخانه خوابیده را راه انداخته است و مراکز علمی و پژوهشی ما هم کار می‌کنند اما مراکز تولیدی ما باید بیشتر کار کنند تا دشمن شکست بخورد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha