کد خبر: 4100833
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۶

تمام دستگاه‌ها در خدمت‌رسانی بهتر به مردم اهتمام جدی داشته باشند

نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید با یک نگاه همدلی و هم‌افزایی تلاش کنیم تا دشمن را در همه عرصه‌های اساسی شکست دهیم، گفت: در این راستا باید تمامی دستگاه‌های اجرایی به عنوان مجری قانون در زمینه خدمت‌رسانی بهتر به مردم اهتمام جدی داشته باشند.

محمدجواد عسکری، نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامیبه گزارش ایکنا از فارس، محمدجواد عسکری، نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی عصر امروز، 28 آبان در جلسه شورای اداری استان فارس ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج گفت: دشمن به صورت هدفمند و با تمام توان در حال برنامه‌ریزی و ضربه به نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: ملت ایران و فارس مانند همیشه در ناکام ماندن نقشه‌های دشمنان پیشرو هستند و با توجه به اینکه دشمن و عوامل داخلی آنان با تمام قوا به میدان آمده‌اند اما بار دیگر این اغتشاشات توسط ملت ایران محکوم خواهد شد.

عسکری بیان کرد: باید با یک نگاه همدلی و هم‌افزایی تلاش کنیم تا دشمن را در همه عرصه‌های اساسی شکست دهیم که در این راستا باید تمامی دستگاه‌های اجرایی به عنوان مجری قانون در زمینه خدمت‌رسانی بهتر به مردم اهتمام جدی داشته باشند.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌ طبیعی و محیط‌ زیست مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اينكه تاثیر مناقشات بین‌المللی بر امنیت غدایی اهمیت بسیار زیادی دارد، گفت: این موضوع به امنیت ملی ما ارتباط دارد و با توجه به اینکه ظرفیت‌های بسیار خوبی که در بخش کشاورزی کشور و فارس وجود دارد باید در زمینه تسهیل در فرآیند تولید اقدام جدی انجام گیرد.

وی با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی با کمترین سرمایه‌گذاری بیش از سه برابر بخش صنعت در حوزه‌های اقتصادی نقش‌آفرینی دارد، ادامه داد: تاکید مقام معظم رهبری و شعار سال بر اهمیت ارتقای توان تولید در کشور است اما متأسفانه تامین نهاده‌های دامی و سایر کالاهای اساسی مورد نیاز باید از طریق واردات تأمین شود در صورتی که امکان تولید ۵۰ درصد از نیاز مصرفی کشور در سه استان کشور وجود دارد.

عسکری از ظرفیت ۱۱ درصدی تولید محصولات کشاورزی کشور در فارس خبر داد و گفت: سرمایه‌گذاران زیادی علاقه‌مند ایجاد فعالیت اقتصادی در استان فارس هستند اما بروکراسی اداری مشکل اصلی تولید محصولات کشاورزی و کشاورزان است که سرمایه‌گذاران را بی‌انگیزه می‌کند.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه امنیت سرمایه‌گذاری به ویژه در حوزه بانکی در فارس وجود ندارد و این یک آسیب است، افزود: بانک‌ها باید پاسخگو باشند چرا به تکلیف خود عمل نکردند. با توجه به اینکه عملکرد حوزه بانکی در فارس در جایگاه ۲۹ کشور قرار دارد به دستگاه قضایی نامه‌نگاری کرده‌ایم تا با مدیرانی که ترک فعل داشته‌اند، برخورد شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه باید بر اساس نقشه راه حرکت کنیم، گفت: استان فارس پایانه صادراتی ندارد و در زمینه تغییر الگوی کشت و در کشت‌های گلخانه‌ای هم نسبت به سایر استان‌های کشور عقب‌ هستیم.

عسکری در پایان یادآور شد: مقام معظم رهبری نزدیک به 10 سال است که هر ساله شعار حمایت از تولید را انتخاب می‌کنند که در این راستا مجلس در کنار دولت به منظور خدمت‌رسانی بهتر به مردم اهتمام جدی دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha