کد خبر: 4089704
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲

برپایی هفته فرهنگی تاجیکستان در جوار آرامگاه خواجه اهل راز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از برگزاری هفته فرهنگی تاجیکستان با هنرنمایی هنرمندان تاجیک در تالار حافظ شیراز خبر داد.

حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس امروز، 12 مهرماه در جمع خبرنگاران گفت: هفته فرهنگی تاجیکستان طی روزهای 14 و 15 مهرماه جاری در تالار حافظ شیراز برگزار خواهد شد.

وی ساعت برگزاری این مراسم را ساعت 19 اعلام کرد و افزود: در این دو روز شاهد هنرنمایی هنرمندان تاجیک در عرصه نمایش و موسیقی از کشور تاجیکستان خواهیم بود.

قانعی با بیان اینکه هفته‌های فرهنگی یکی از بهترین راهکارهای ارزشمند برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی ایران با دیگر کشورها است، گفت: استان فارس با داشتن ظرفیت‌های ارزشمند فرهنگی و ادبی همواره پیشانی مرصع نشان تعامل های فرهنگی با کشورهای همسایه بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برنامه‌ریزی هفته‌های فرهنگی شیراز را با کشورهای همسایه داشته و بدان می‌پردازد و در اولین رویداد، وزیر فرهنگ کشور تاجیکستان به همراه چهل نفر از هنرمندان و فرهیختگان کشور دوست و همسایه تاجیکستان به شیراز خواهند آمد و برای مردم شیراز، برنامه‌های جذاب موسیقی و هنرهای نمایشی خود را معرفی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه دو فیلم سینمایی تاجیک هم با نام‌های «معلم و راه» در سینما فرهنگ اکران خواهد شد، گفت: در این برنامه‌ها نمایشگاهی از آثار ارزشمند لباس‌های محلی و اقوام تاجیکستان و همچنین نمایشگاه عکس‌های دیدنی این کشور نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

قانعی با بیان اینکه افتتاحیه این برنامه با سخنرانی مقامات عالی استان و وزیر فرهنگ تاجیکستان برگزار خواهد شد و در روز دوم نیز گروه تاجیکستان در تالار حافظ به همراه سخنرانی ادبی، به اجرای نمایش و موسیقی خواهد پرداخت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha