کد خبر: 4089194
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۳

بیانیه جامعه قرآنی فارس درباره حوادث اخیر

در پی حوادث اخیر و هتک حرمت به ساحت قرآن و مسجد و بقاع متبرکه و همچنین به شهادت رسیدن جمعی از حافظان امنیت این مرز و بوم، جامعه قرآنی فارس طی بیانیه‌ای این اقدامات را محکوم کرد.

بیانیهبه گزارش ایکنا از فارس، در پی حوادث اخیر و اغتشاشاتی که در آن هتک حرمت به ساحت قرآن و مسجد و بقاع متبرکه و همچنین به شهادت رسیدن جمعی از حافظان امنیت این مرز و بوم انجام شده است، جامعه قرآنی فارس بیانیه‌ای صادر کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم

«یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»

هنوز فضای جامعه ایران آکنده از رایحه دل‌انگیز اربعین حسینی بود که حادثه درگذشت یکی از هموطنانمان دستمایه‌ای شد برای دشمنان ایران زمین و براندازان نظام جمهوری اسلامی که این بار نیز با همکاری عوامل داخلی سعی بر ایجاد اغتشاش و ناآرامی در کشور و مساعدت در براندازی نظام نمایند.

در حادثه اخیر دلجویی رئیس محترم جمهور از خانواده ایشان مایه مباهات نظام اسلامی است. اما در کوران این حوادث، اقاویل برخی مدعیان مردم‌سالاری بر شدت و حدّت ماجرا افزود و گروه‌های تروریستی سعی در ایجاد درگیری مسلحانه و به آشوب کشاندن فضای کشورمان نمودند.

مشابهت و مقارنت گفته‌های سران گروه‌های تروریستی با برخی شعارهای اغتشاشات اخیر نشان داد که کانون توطئه، ماجرای اخیر را صرفاً بهانه‌ای برای براندازی اصل نظام می‌داند. هتک حرمت به ساحت مقدس قرآن کریم و تخریب مساجد، تعرض به حجاب بانوان محجبه کشور، وارد کردن خسارت‌های فراوان به اماکن و اموال عمومی و خصوصی، به شهادت رساندن یا مجروح کردن ماموران انتظامی و نیروهای مردمی و سایر اقدامات خرابکارانه در این آشوب‌ها نشان داد که در ورای حرف‌های به ظاهر مردم‌پسند این گروه‌ها، واقعیت چیز دیگری است و آن هم به آشوب کشاندن ایران عزیز است.

غلیان احساسات پاک ملت ایران و خروش الهی فرزندان این سرزمین در برگزاری تجمعات سراسری امت رسول‌الله(ص) در جای جای کشور، نشان داد که ملت وفادار ایران اگر چه نجیبانه و با متانت و آرامش اعمال وحشیانۀ این جریانات را نظاره می‌کند اما اولاً بیدار و بصیر، پشتیبان انقلاب و نظام است و ثانیاً از نیروهای امنیتی و انتظامی انتظار دارد با قاطعیت کامل چشم فتنه را کور و آرامش را به کشور باز گردانند.

جامعه قرآنی استان فارس ضمن حضور در تجمعات سراسری امت رسول‌الله(ص) ابراز تأسف عمیق از حوادث پیش آمده و عرض تسلیت مجدد به تمامی خانواده های داغدار حوادث روزهای اخیر، اقدامات اغتشاشگران را شدیداً محکوم نموده و مردم ایران را با هر سلیقه و دیدگاهی در سراسر کشور به آرامش و حفظ امنیت و منافع ملی دعوت می‌نماید و موکدا اعلام می‌نماید که راه مطالبات مردمی از فتنه‌گران جداست و با دعوت همگان به رعایت قانون، از اقدامات به موقع مجریان نظم و قانون در کشور حمایت می‌کند.

همچنین جامعه قرآنی استان فارس هتک حرمت به مقدسات الهی و هر کتاب آسمانی را محکوم نموده و ضمن حمایت از نظام جمهوری اسلامی ایران و خواسته های مشروع مردم، نسبت به اغتشاشگران و آشوبگران اعلام انزجار می‌نماید.

ما ملت امام حسینیم و طبق فرمان تاريخی مقام معظم رهبری، بر خود و همه پرچمداران ولايت مطلقه فقيه، جهاد تبيين را برای نجات عزيزانمان از دام روايتگری‌های دروغ و اختلاف برانگيز دشمنان، واجب عينی می‌دانيم تا از اينگونه وقايع تلخ پيشگيری کنيم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha