کد خبر: 4087760
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۱

اجرای طرح جوانان گام دوم انقلاب در فارس

استاندار فارس از ایجاد یک طرح ابتکاری در استان در قالب طرح «جوانان گام دوم انقلاب» خبر داد و افزود: این طرح با همت جمعی از جوانان کار خود را از چهار ناحیه شیراز در راستای توسعه فرهنگ گام دومی که مبتنی بر فعالیت‌های جهادی و با انگیزه است، شروع شده است.

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارسبه گزارش ایکنا از فارس، محمد هادی ایمانیه، استاندار فارس امروز، 2 مهرماه در آیین زنگ آغاز سال تحصیلی دانش‌آموزان و هفته دفاع مقدس در استان در دبیرستان شبانه‌روزی حضرت معصومه(س) عشایری، ضمن  گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و به ویژه شهدای فرهنگی و دانش‌آموز گفت: استان فارس یک استان علمی و دانشی است که همه کشور روی این استان به لحاظ علم و دانش حساب می‌‌کنند و برای این استان کیفیت تدریس و کیفیت آموزش و پژوهش در دبیرستان و دانشگاه‌ها مهم است.

وی از ایجاد یک طرح ابتکاری در استان در قالب طرح «جوانان گام دوم انقلاب» خبر داد و افزود: همانطور که فارس همیشه پیش‌رو بوده در طرحی با همت تعدادی از جوانان خودجوش و با همکاری آموزش و پرورش استان، کار خود را از چهار ناحیه شیراز در راستای توسعه فرهنگ گام دومی که مبتنی بر فعالیت‌های جهادی و با انگیزه است کار خود را شروع کرده‌اند و به دنبال توسعه آن در کل استان و کشور هستیم. 

ایمانیه اظهار کرد: امسال بیش از 940 هزار دانش‌آموز در سراسر استان وارد مدارس خواهند شد و تمامی تمهیدات بازگشایی حضوری مدارس استان اندیشیده شده است و دانش‌آموزان در بیش از 42 هزار کلاس درس حاضر می‌شوند.

استاندار فارس در پایان با اشاره به تحصیل دختران عشایر گفت: دختران جوان باسواد و باغیرت عشایر ما که در این مدرسه تحصیل می‌کنند نمادی هستند برای تمام دانش‌آموزان استان که با همت، با غیرت و با احساس انگیزه بالا بتوانند در کسب علم و دانش تلاش کنند و کشور ما را در مسیر پیشرفت و توسعه پیش ببرند. 

یادآور می‌شود، در این مراسم از محمد علیخانی از پزشکان برجسته و چهره‌های علمی و دانش‌آموز نه چندان دور مدارس عشایر فارس و همچنین از یکی از جانبازان عشایر سرافراز استان فارس محمد جعفری، جانباز ۷۰ درصد نیز تقدیر شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha