کد خبر: 4087260
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳

مسئولان فارس در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان هماهنگ‌تر عمل کنند

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس، لازمه حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان را اتحاد و انسجام درون تشکیلاتی دانست و افزود: مسئولان استان باید همراه‌تر و و هماهنگ‌تر عمل کنند و هر یک به نقش خود در بازار شرکت‌های فناور و دانش بنیان عمل کنند.

احمدرضا قاسمی، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، احمدرضا قاسمی، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس شب گذشته، 30 شهریورماه در مراسم اختتامیه رویداد ملی «تا ثریا» در شیراز که در طلیعه هفته دفاع مقدس برگزار شد، با تأکید بر اینکه ارتباط بین دانشگاه و صنعت باید قوی‌تر باشد تا فرصت ‌ها و ظرفیت‌ها را به هم متصل کند، گفت: اتفاقات خوبی در زمینه دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم در کشور و ارتباط دانشگاه و صنعت رقم خورده اما همچنان جای کار در این زمینه وجود دارد.

وی با اشاره به اثرات توجه به توان نخبگان افزود: با تقویت ارتباط بین صنایع، نخبگان و مدیران ارشد استان و جذب سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری و دانش بنیان، اشتغال پایدار برای جوانان رقم خواهد خورد.

مدیر شعبه فارس شرکت پیشگامان بنیاد توسعه تعاون بسیج همچنین به برگزاری رویداد «تا ثریا» اشاره کرد و گفت: در قالب رویداد تا ثریا بیش از 4 هزار میلیارد تومان اعتبار سرمایه‌گذاری خارج از استان به فارس وارد شده است.

قاسمی، لازمه حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان را اتحاد و انسجام درون تشکیلاتی دانست و افزود: مسئولان استان باید همراه‌تر و و هماهنگ‌تر عمل کنند و هر یک به نقش خود در بازار شرکت‌های فناور و دانش بنیان عمل کنند.

وی ادامه داد: شرکت‌‌های فناور و دانش‌بنیان به عنوان ارزش‌‌های این استان باید حمایت شده و با توجه به اینکه بخشی از بازار این شرکت‌‌ها، نیازمندی‌های نهادها و سازمان‌های دیگر است، بسترسازی و تسهیل‌گری برای این شرکت‌ها باید صورت پذیرد.

قاسمی با اشاره به اعلام آمادگی بسیج علمی فارس و دفتر استان فارس شرکت پیشگامان تصریح کرد: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس به عنوان نمایندگی شرکت پیشگامان در فارس آمادگی دارد تا میزخدمت شرکت‌های دانش بنیان را در هر جا که لازم باشد، برگزار کند.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس، رویداد «تا ثریا» را بستر و زمینه‌ساز ایجاد تعامل برای صاحبان مسئله عنوان کرد و افزود: این رویداد بستر تعامل را ایجاد کرده تا نیازمندی‌ها و فناوری یک جا جمع شوند.

وی، ایجاد نظام مسائل و بانک نخبگانی را در استان از ضروریات دانست و یادآور شد: با پشتیبانی و سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران دولتی، بخش خصوصی و حاکمیتی این رویداد را به جلو حرکت می‌دهد.

قاسمی با بیان اینکه رویداد تا ثریا متوقف نمی‌‌شود و یک شکل پویا دارد که تبدیل به جریان شده است، گفت: با وجود سرمایه‌گذاری‌های هزار میلیاردی خاص در فارس، در استان سرمایه‌گذار خطر پذیر وجود ندارد و برای سرمایه‌گذاری در حوزه فناورانه نیازمند فرهنگ‌سازی و جریان‌سازی است که در این حوزه نیازمند سرمایه‌گذار خطرپذیر است.

مدیر شعبه فارس شرکت پیشگامان بنیاد توسعه تعاون بسیج اضافه کرد: برای حل مسائل استان نیازمند همراهی و هم‌افزایی و ارتباط و اتصال مجموعه‌های فنآور و نهادهای مختلف در استان هستیم.

وی به اشاره وجود بیش از چهار هزار واحد صنعتی در استان فارس تصریح کرد: با وجود آمار چهارهزار واحد صنعتی در استان، تنها 200 واحد تحقیق و توسعه در آن وجود دارد که جای بسی تامل دارد.

قاسمی در پایان به حضور دانشجویان خارجی در همایش ملی «تا ثریا» اشاره کرد و گفت: این دانشجویان می‌‌توانند سفیران خوبی در حوزه فناوری و علمی برای کشورهای خودشان با الگوگیری از اتفاقات این رویداد باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha