کد خبر: 4078590
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴

آغاز رزمایش‌های تخصصی و مسئله‌محور جهادگران در فارس

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس از آغاز رزمایش‌های تخصصی و مسئله‌محور جهادگران در این استان خبر داد و گفت: این رزمایش‌ها تا پایان سال جاری ادامه خواهند داشت.

اسماعیل قزلسفلی، رئیس سازمان بسیج سازندگی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج سازندگی سپاه فجر استان فارس، اسماعیل قزلسفلی، رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس امروز، 25 مرداد گفت: در ادامه ۲ رزمایش بزرگی که با حضور جهادگران و گروه‌های جهادی در سطح استان با عنوان‌های اقتدار جهادگران و جهادگران فاطمی برگزار شد و مورد استقبال گسترده‌ گروه‌های جهادی و آحاد مردم قرار گرفت، بنا بر این شد تا رزمایش‌های خدمت‌رسانی را با محوریت گروه‌های جهادی و به صورت تخصصی و مسئله محور اجرا کنیم.

وی افزود: با توجه به ظرفیت گروه‌های جهادی قشری که در سراسر استان سازماندهی و ساماندهی شده‌اند، رزمایش‌های تخصصی جهادی برنامه‌ریزی شده است و تا پایان سال هر کدام از قشرهای بسیج، اردوهای جهادی هفتگی تخصصی و هدفمند و با رویکرد مسئله محور و به جامعه هدف خود و عموم مردم و به ویژه نیازمندان و محرومین مناطق روستایی و حاشیه شهرها خدمات‌رسانی خواهند کرد.

قزلسفلی ادامه داد: در هفته دوم مردادماه اولین رزمایش‌های تخصصی با عنوان رزمایش «روایت خدمت» با محوریت فعالان جهادی و فضای مجازی شکل گرفت و در هفته چهارم مرداد «رزمایش تخصصی جهاد دامپزشکی» با محوریت بسیج عشایری و اداره‌کل دامپزشکی استان و با همکاری اداره امور عشایر فارس و سایر دستگاه‌ها اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی فارس اضافه کرد: این طرح از بیست و ششم مرداد ماه به مدت سه روز با حضور مهمانان کشوری و با حضور دانشجویان و اساتید دامپزشکی کشور در ۱۸ منطقه عشایرنشین برگزار می‌شود و خدمات دامپزشکی مختلفی از جمله واکسیناسیون، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی، آموزش و توانمندسازی و ضدعفونی و سمپاشی و ... ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه شعار این رزمایش «خدمت بی منت در کنار عشایر» است، تصریح کرد: رزمایش مذکور به نام شهید مدافع حرم عبدالله اسکندری مزین و نامگذاری شده است.

قزلسفلی با اشاره به اینکه رزمایش‌های تخصصی دیگری نیز برنامه‌ریزی شده است، گفت: از دیگر رزمایش‌های تخصصی که طی ماه‌های آینده عملیاتی خواهد شد می‌توان به رزمایش تخصصی جهادی بسیج کارمندان در هفته دولت، رزمایش تخصصی دانش‌آموزی در نیمه دوم شهریورماه، رزمایش نخبگان جهادگر در حوزه علمی پژوهشی در مهرماه، رزمایش سلامت با حضور جهادگران سلامت در بهمن‌ماه، رزمایش مهندسین صنعت و مهندسین عمران در اسفندماه و ... اشاره کرد که همگی به صورت مسئله‌محور و به صورت هدفمند اجرا خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha