کد خبر: 4078110
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۹

شهردار شیراز هدف‌گیری آرمان‌های انقلاب را مدنظر داشته باشد

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به استعفای شهردار سابق شیراز گفت: باید گزینه‌ای را برای شهرداری شیراز انتخاب کرد تا ضمن کارآمدی، هدف‌گیری آرمان‌های فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی را در حوزه مدیریت شهری، آن هم برای شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) در دستور کار خود داشته باشد.

مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز عصر امروز، 23 مردادماه در نطق پیش از دستور جلسه علنی این شورا با بیان اینکه شیراز در روز عاشورا 1401 شاهد یکی از باشکوه‌ترین استقبال‌های تاریخ خود بود، گفت: شیرازی‌ها و استان فارسی‌ها سنگ تمام گذاشتند و با استقبال و مشایعت پیکر پاک سرداری از سپاه نور، سردار بی‌سر حاج عبدالله اسکندری بار دیگر حماسه‌ای دیگر آفریدند و ای نبار نه کم نظیر بلکه بی نظیر ظاهر شدند.

وی همچنین گفت: ایام گذشته و پس از فراز و فرودها، شورا اراده جمعی خود را ضمن حفظ حرمت‌ها بار دیگر نشان داد و با درخواست استعفای شهردار سابق، سید احسان اصنافی موافقت خود را اعلام کرد.

طاهری تصریح کرد: مسئولیت‌ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی یک امانت هستند. امانتی که روزی تحویل می‌دهند، مدتی آن را حمل می‌کنند و پس از مدتی، آن را باز می‌ستانند. امانت‌هایی الهی که متعلق به مردم هستند و به مردم هم باز می‌گردند و خوشا به آن‌ها که فرصت‌ها را درک می‌کنند كه اميرالمومنين علی(ع) فرمودند: فرصت مانند ابر از افق زندگی می‌گذرد، آن‌ها را غنیمت بشمارید و از آن‌ها استفاده کنید. فرصت‌ها خير را نباید به رايگان از دست داد و چه فرصتی بالاتر از آنکه برای مردم خدمتی صادقانه و خالصانه کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: ارزیابی‌ها از عملکرد شورا و شهرداری در یکسالی که گذشت بی تردید اشکالات و ایراداتی را از خود نشان می‌دهد که برخی مشترک و برخی غیر مشترک هستند. اشکالاتی که باید برای پیشبرد امور و سرعت دادن به کارها برای آن تلاش کرد.

وی از اعضای شورا درخواست کرد تا حجم مطالعات و تهیه طرح‌های شورا را به سمت مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا، ضمن بهره‌گیری از اندیشه‌ورزان و نخبگان جامعه سوق داده و به شهرداری اجازه دهند نسبت به میدان عملیات آنچه را خود بهتر می‌داند با ارائه اختیارات کافی ضمن رعایت چارچوب‌ها به مدیران مناطق و میانی واگذار کند.  

طاهری در پایان ابراز امیدواری کرد: در جوی آرام و منطقی و به دور هر گونه سیاست‌زدگی و بدون تنش‌های بی دلیل، شورا با خرد جمعی، شهردار آینده شیراز را انتخاب کند که البته ضروری است تا همه ما باور داشته باشیم گزینه 100 از 100، گزینه‌ای خیالی است و باید گزینه‌ای را انتخاب کرد تا ضمن کارآمدی، هدف‌گیری آرمان‌های فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی را در حوزه مدیریت شهری، آن هم برای شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) در دستور کار خود داشته باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha