کد خبر: 4078106
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۹

دنباله‌رو راه شهدا در عمل باشیم

عضو شورای اسلامی شهر شیراز، حیات طیبه شهدایی نظیر شهید عبدالله اسکندری را نسخه زندگی ایرانی ـ اسلامی توصیف کرد و گفت: باید مراقب باشیم که مبادا با یاران سفرکرده عکس و فیلم یادگاری بگیریم اما در عمل، عکس آن‌ها عمل کنیم.

محمدرضا هاجری، عضو شورای اسلامی شهر شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، محمدرضا هاجری، عضو شورای اسلامی شهر شیراز عصر امروز، 23 مردادماه در نطق پیش از دستور جلسه علنی این شورا با اشاره به حضور پرشور مردم در مراسم تشییع سردار بی سر مدافع حرم گفت: امسال شهر مقدس شیراز حال و هوای زینبی پیدا کرده بود. پیکر بی سر شهید عبدالله اسکندری، عطر و بوی زینبیِ شام را در روز عاشورا تحفه به سومین حرم آورده بود تا شامه‌ها را بیشتر با عطر و بوی اهل بیت (ع) نوازش دهد و جانها را شیفته و شیدا و حیات دوباره ببخشد.

وی با بیان اینکه نماد و سمبلی را به شهر بازگرداندند که حیات طیبه‌اش نسخه زندگی اسلامی – ایرانی ماست، افزود: باید مراقب باشیم که مبادا با یاران سفرکرده عکس و فیلم یادگاری بگیریم اما در عمل، عکس آن‌ها عمل کنیم که خسرالدنیا و الآخره می‌شویم.

هاجری در ادامه به فرا رسیدن هفته پاسداشت خبرنگار نیز اشاره کرد و گفت: خبرنگاری یا همان پیام‌رسانی، شغل انبیای الهی است. شریف‌ترین کاری است که عدّه‌ای عاشق پیشه در آن وارد شده و حلقه وصل مردم با مسئولان را به عهده گرفته‌اند. در تمامی صحنه‌ها جلودارند تا به موقع اطلاع‌رسانی کنند. با حداقل حقوق و مزایا با حفظ عزت نفس صورت خود را با سیلی محرومیت سرخ نگه می‌دارند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه حریت و آزادگی خبرنگاران، اظهر من الشمس است، گفت: خبرنگاران هیچگاه اسیر طراحی و ترفند صاحبان قدرت، ثروت و شهرت نشده، مدافع ترویج و تبلیغ حق و حقیقت هستند. مفتخرم خود را از خیل مبارک قافله خبرنگاران بدانم. این سمت مردمی را با هیچ پست و مقامی معاوضه، معامله و مقایسه نخواهم کرد؛ چرا که باهیچکدام هم سنگ، همرنگ و همراه نیست.

وی تأکید کرد: خبرنگاری شغل نیست، عشق است و عشق را نمی توان در هر بازار مکاره برد و چوب حراج بدان زد. حرمت دارد و خبرنگار قدردان این حرمت ها و فرصت ها بوده تا حریت در انتقال پیام محفوظ بماند.

هاجری در ادامه سخنان خود گفت: شهرداری به ویژه معاونت خدمات شهری لازم است در فضای بوستان‌های بزرگ شهری جایگاهی مناسب برای سالمندان در فصل‌های تابستان و زمستان در نظر بگیرند تا به راحتی بتوانند دور هم جمع شده، ساعاتی از این فضاها بهره ببرند. تکریم و حفظ عزت بزرگان، عزت بخش شهر خواهد بود.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز همچنین گفت: لازم است شهرداری و آموزش و پرورش برای مدارس و کودکستان‌های غیر انتفاعی شیوه‌نامه و دستور العمل تهیه کنند تا از سوءاستفاده مصون بمانند. دریافت‌های نجومی شهریه و بهره‌برداری طبقه‌ای خاص به طبقاتی شدن آموزش انجامیده، عدالت آموزشی رعایت نمی‌شود. به نام مؤسسه غیر انتفاعی، درآمدهای نجومی دارند. باغات را به این بهانه از حالت طبیعی خارج می‌سازند و بعضاً منازل بزرگ مسکونی را تبدیل به مدرسه و کودکستان کرده، همسایه‌ها آزار و اذیت می‌شوند و دادرسی هم نیست چون متولیان این کارها از پول، پارتی و پررویی برخوردارند، تحمیل می‌کنند و ذره‌ای به درد و رنج مردم به ویژه همسایه‌ها فکری نمی‌کنند.

وی بیان کرد: شهرداری تهران، بخشی از تعهدات و کمک‌های دولتی را به صورت غیرنقدی مانند نفت دریافت کرده است و آن‌ها را می‌فروشد و بخشی از هزینه‌های توسعه و گسترش مترو را تأمین می‌کند. از ردیف‌های طلب ایران از کشورهای چین، کره جنوبی و ژاپن، واگن و اتوبوس وارد می‌کنند. شورا و شهرداری لازم است کارگروهی حرفه‌ای برای این‌کار در نظر گرفته تا همچون تهران از این مواهب بهره برده، بینصیب نمانیم.

هاجری همچنین با بیان اینکه متأسفانه علی‌رغم تذکر چندباره، پارکینگ‌های بین‌الحرمین و شاهچراغ(ع) از پذیرش موتورسیکلت خودداری می‌کنند، گفت: از آنجائیکه راکبین موتورسیکلت از لحاظ مالی توان خرید خودروهای شاسی بلند را ندارند ولی مؤمن و دارای عزت نفس بوده، یک سر و گردن از شاسی بلند سواران جلوترند. از عدالت و جوانمردی به دور است که در پارکینگ‌های موجود، آن‌ها را به حساب نیاورند. از فرماندار، ریاست شورا و سرپرست شهرداری درخواست دارم دستور پیگیری دهند، تا شاهد ظلم و ستم به این قشر فقیر و مستضعف شهرمان نباشیم. کمیسیون و سازمان حمل و نقل شهرداری باید جوابگوی این همه بی‌عدالتی و ناجوانمردی به فقرا باشد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه شهرداری در کنار بوستان‌های بزرگ مانند جبل دراک و بام های شیراز، لازم است روی بوستان‌های کوچک محله‌ای متمرکز شود، افزود: محلات محروم باید از حداقل‌های فضای سبز برخوردار باشند. محلات محرومی که ساکنینش نه ماشین گرانقیمت و لوکس دارند، نه باغشهر دارند و نه وسایل نقلیه عمومی برای تردد.

وی ادامه داد: باید در سرانه فضای سبز، حمل و نقل عمومی، محرومیت‌زدایی و دریافت خدمات شهری در اولویت باشند، آن هم در عمل نه در شعار. بحمد الهیهمتی که شورا و شهرداری روی کمیته‌های محله و مسجد محوری و محرومیت‌زدایی متمرکز کرده‌اند، بدون شک تأثیرگذار خواهد بود. در آینده‌ای نزدیک، مردم خوب و باوفای شیراز طعم شیرین محرومیت‌زدایی را در محلات خواهند چشید.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha