کد خبر: 4077927
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۹

اعطای پنج هزار وام ۸ میلیونی به زائران عتبات عالیات فارس

مدیر نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج و زیارت فارس با یادآوری اینکه برای عتبات عالیات هر دوشنبه پرواز داریم، گفت: طبق تفاهم‌نامه استاندار فارس پنج هزار وام ۸ میلیون تومانی را هماهنگ کردیم که زائران استقبال خوبی از آن داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی منصورآبادی، مدیر نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت فارسبه گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی منصورآبادی، مدیر نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج و زیارت فارس، شب گذشته، 22 مردادماه در دیدار با روحانیون حج عمره و عتبات عالیات این استان به ارائه گزارشی از برنامه‌های اجرایی چند ماه اخیر پرداخت و گفت: از کاروان‌های حج امسال، ۹ کاروان از استان فارس اعزام شدند که ۲ کاروان اهل سنت و ۷‌ کاروان اهل تشیع بودند.

وی ادامه داد: از استان بوشهر۵ کاروان داشتیم که ۴ کاروان شیعه و یک کاروان اهل سنت و از استان کهگیلویه و بویر احمد یک کاروان شیعه داشتیم که این کاروان‌ها از شیراز به سرزمین وحی اعزام شدند.

منصورآبادی با بیان اینکه نام‌گذاری کاروان‌هایی که از استان فارس، بوشهر و کهکیلویه و بویر احمد اعزام شدند با عنوان «حرم تا حرم، همراه با شهدا» از جمله برنامه‌هایی است که برای سفر حج انجام شد، اضافه کرد: در این راستا توافق‌نامه‌ای با بنیاد شهید امضا و طرحی با عنوان «نایب‌السلام» انجام و کارتی با نام و عکس شهدا و زیارت نیابتی آماده شد؛ همچنین در مکه مکرمه شبی با شهدا و در منا شبی با شهدای منا برگزار شد.

وی با یادآوری اینکه در مورد عتبات عالیات هر دوشنبه پرواز داریم، افزود: طبق تفاهم‌نامه استاندار فارس با صندوق مهر، پنج هزار وام ۸ میلیون تومانی هماهنگ کردیم که کل سود این وام ۲۰۰ هزار تومان و ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان است که زائران استقبال خوبی از آن داشتند.

مدیر نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج و زیارت فارس در پایان یادآور شد: امسال ۳۰۰ مبلغ برای همراهی موکب‌ها و زائران اربعین اعزام می‌شوند که سایت ثبت‌نام آن‌ها در روزهای آینده باز می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha