کد خبر: 4077779
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰

حمایت موقوفات فارس از 1400 هیئت مذهبی در ایام محرم

در دهه اول محرم به همت موقوفات استان فارس یک هزار و 400 هیئت مذهبی این استان در قالب برگزاری مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) حمایت و پشتیبانی شدند.

حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارسبه گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام سیدعباس موسوی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس امروز، 22 مردادماه در جمع خبرنگاران گفت: با اجرای طرح «شمیم حسینی» در دهه اول محرم در استان فارس تعداد یک هزار و 400 هیئت مذهبی در قالب برگزاری مراسم‌های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) مورد حمایت قرار گرفتند و از محل موقوفات منطبق روضه‌خوانی، اطعام و عزاداری به این هیئت مذهبی کمک شد.

وی افزود: طرح «شمیم حسینی» شامل هیئت مذهبی، مساجد و حسینیه‌ها بود که طی آن بن کارت‌های ویژه تهیه اقلام اطعام و پخت از محل موقوفات متصرفی و غیر متصرفی تهیه و به آن‌ها اهدا شده است.

موسوی با اشاره به فعالیت هیئات مذهبی در بقاع متبرکه گفت: همچنین در ایام دهه اول محرم در قالب اجرای طرح سوگواره بصیرت عاشورائی تعداد ۴۵ هیئت مذهبی بزرگ در حرم‌های مطهر امامزادگان شاخص استان فارس استقرار یافته که ویژه برنامه‌های سوگواری و عزاداری را تا پایان ماه محرم، اربعین و ایام دهه آخر ماه صفر در جوار مضجع شریف امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌کنند.

مدیرکل اوقاف فارس از فعالیت‌های موثر مبلغان در این ایام سخن گفت و افزود: با توجه به اجرای طرح اعزام مبلغ تعداد 270 نفر از طلاب و روحانیون برای برگزاری مراسم‌ فرهنگی و فعالیت‌های تبلیغی به نقاط محروم استان اعزام شدند که برگزاری مراسم‌های روضه‌خوانی، وعظ، مداحی و سوگواری در 10 روز نخست ماه محرم را بر عهده داشتند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha