کد خبر: 4077485
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۸

رسانه‌ها تنها بلندگوی مسئولان نباشند / برخورد با مدیران نقدناپذیر

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رسانه بهترین قدرت برای ارکان نظام اسلامی است، گفت: رسانه و خبرنگار نباید تنها بلندگوی مسئولان شود، البته ایجاد فرصت برای ارائه عملکرد انقلاب ضروری است.

ابراهیم عزیزی، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامیبه گزارش ایکنا از فارس، ابراهیم عزیزی، نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی امروز، 20 مردادماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز ضمن تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله(ع) و پاسداشت هفته خبرنگار، بیان کرد: یکی از رسالت سنگین رسانه‌ها انتقال ناب فرهنگ عاشورایی است.

وی به نقش و اهمیت جایگاه خبرنگاران اشاره کرد و افزود: اگر از نگاه مادی به این نقش بپردازیم، متوجه می‌شویم که عایدی برای خبرنگار ندارد و بلکه خبرنگار با یک عشق و اعتقاد و انگیزه وارد این عرصه و متحمل سختی‌ها و بد رفتاری‌ها و بی مهری‌ها شده است.

عزیزی تصریح کرد: گاهی خبرنگار برای تولید یک خبر که منطبق بر حق و منطق و اصول حرفه‌ای است چه بسا که هزینه سنگینی پرداخت کرده است، البته نباید مصلحت را نادیده گرفت.

وی به خبرنگاران بابت انتخاب این رسالت باید تبریک گفت و افزود: رسانه و خبرنگار نباید تنها بلندگوی مسئولان شود، البته ایجاد فرصت برای ارائه عملکرد انقلاب ضروری است.

عزیزی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی شفاف، صریح و به موقع از اصول حرفه‌ای رسانه‌هاست که خوشبختانه استان فارس از وجود چنین رسانه‌هایی بهره‌مند است، تأکید کرد: رسانه بهترین قدرت برای ارکان نظام اسلامی است، چرا که می‌تواند با اصول حرفه‌ای، اراده‌های سیاسی، الهی، اعتقادی، فرهنگی و ...انقلاب اسلامی را در مخاطب خود تفهیم کند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در عرصه رسانه با پدیده‌های نوظهور هم مواجه هستیم که باید آن را به عنوان یک فرصت تلقی کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کنار قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون، مردم از نمایندگان انتظارات به حق دیگری هم دارند، گفت: خود را ملکف کرده‌ایم با مبنای فکری و اندیشه‌ای در مجلس یازدهم، پروژه‌های بزرگ، محرک و زیربنایی استان را دنبال کنیم.

هنوز به جایگاه مطلوب نرسیده‌ایم

عزیزی با تصریح اینکه معتقدم فارس به جایگاه شایسته خود هنوز نرسیده و راه نرفته زیادی به ویژه در امور زیربنایی به عنوان یک خلأ دارد، موضوع آب را یک حوزه زیربنایی عنوان کرد و گفت: انتقال آب از خلیج فارس به فارس را از سال‌های ٩١ پیگیری کردیم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وقتی قرار بوده شیراز چهارراه ریلی کشور باشد، چرا باید به دنبال اقدامات کوچک باشیم و اقدام مهم‌تر را از دستور کار خارج کنیم؟ مگر می‌شود کسی بیاید در استانی سرمایه گذاری کند اما آن استان؛ راه، آزادراه، ریل، بزرگراه، ترمینال خارجی، خطوط انتقال فرآورده و ...نداشته باشد؟

وی همچنین با بیان اینکه ٧٥ درصد فراورده‌های سوختی فارس به وسیله تانکرهای پرخطر وارد استان می‌شود و ٢٥ درصد را هم پالایشگاه شیراز تامین می‌کند، افزود: با این اوصاف نمی‌توان گفت که ما استان توسعه یافته هستیم و اینها ذهن ما را درگیر کرده است 

عزیزی با تصریح اینکه از ابتدای مجلس یازدهم مهم‌ترین رسالت ما پرداختن به امور زیربنایی بوده است، تاکید کرد: باید به تناسب شایستگی مردم فارس تصمیم گرفته شود و در مراجع دولتی و سطوح حکومتی ظاهر شویم و متناسب با عظمت مردم فارس باید با دولت و رئیس دولت و ارکان دولت سخن بگوییم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نباید با یکسری کارهای کوچک که البته آن هم جای خود دارد، شان مردم را نادیده بگیریم، گفت: خودمان را موظف کرده‌ایم تا این مسیر را با اقتدار و بهره‌گیری از عناصر قدرت‌ساز در دستگاه‎‌های اجرایی را دنبال کنیم.

وی همچنین با تصریح بر این نکته که با بسته شدن فضای نقد در استان مخالفم و معتقدم مسئولان استان باید فضای نقد را باز و امکان تضارب آراء فراهم کنند، گفت: به هیچ وجه روابط عمومی‌ها حق ندارند که برای اصحاب مطبوعات تعیین تکلیف کنند و اجازه تحلیل و بررسی و اطلاع رسانی صادقانه را از آن‌ها بگیرند.

برخورد با مدیرانی که نقدپذیر نیستند

عزیزی با تصریح اینکه هر مدیر و مسئولی که فرصت نقد و اطلاع‌رسانی را از خبرنگاران بگیرد طبق وظیفه نظارتی با وزیر مربوطه پیگیری کند، گفت: تا پای عزل چنین مدیرانی، پیش می‌روم.

وی به عقب ماندگی‌هایی که حاصل برخی ناهماهنگی‌هاست هم اشاره و وجود ترافیک زیاد در شیراز را نبود کمربندی‌های شمالی، جنوبی، شمال شرق و ...دانست و گفت: وقتی جمعیتی مانند کلان‌شهر شیراز فاقد کمربندی باشد، طبیعی است که حجم زیادی از تردد و ترافیک در شبکه شهری نمایان شود. مشکل ترافیک شیراز با شعر و شعار حل نمی‌شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتصابات انجام شده طی یکسال اخیر در فارس هم بیان کرد: یک گروه از مدیران استان، مدیرانی خوب و دارای تجارب و قابلیت هستند که باید از آن‌ها حمایت شود.

عزیزی ادامه داد: یک گروه از مدیران اگرچه از تجارب لازم برخوردار نیستند، اما دارای انگیزه هستند و می‌توان با صبر و پشتیبانی و حمایت‌های ملی و استانی به آنها فرصت داد تا خود را ثابت کنند.اما گروهی از مدیران نه توان، نه تجربه و نه قابلیت دارند و نه سزاوار هستند و معتقدم نباید اجازه داد استانی به بزرگی فارس، در اختیار مدیران کوچک و کم توان قرار داده شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت و وزارتخانه‌ها در حال ارزیابی مدیران استانی هستند که با اعلام نتایج آن‌ها، تکلیف مدیران ناکارآمد روشن می‌شود.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص چگونگی تعامل و انسجام نمایندگان فارس در مجلس، افزود: نمایندگان استان، نماینده و منتخب مردم هستند و تمام تلاشمان هم در مجلس یازدهم، نهایت انسجام و هماهنگی بوده است.

عزیزی با تصریح اینکه جنس نمایندگی با جنس مدیریت اجرایی با هم متفاوت است، گفت: اختلاف سلیقه بین نمایندگان طبیعی است و نهایتا در مجلس یک موضوع به رای گذاشته می‌شود و نباید این دیدگاه را به معنای  اختلاف بین نمایندگان تلقی کرد.

وی همچنین در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه گفته می‌شود احتمالاً شما استاندار بعدی فارس باشید هم تأکید کرد: افتخار بنده نمایندگی مردم شیراز است و آن را با چیز دیگری عوض نمی‌کنم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه فارس هم بیان کرد: بودجه این استان در سال ٩٩، بیش از سه هزار میلیارد تومان بوده که در سال ١٤٠٠ به هشت هزار میلیارد تومان رسیده و امسال هم به ٩ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

عزیزی با بیان اینکه باید از ظرفیت‌های دولت برای اجرای پروژه‌های بزرگ استفاده کرد، گفت: باید در راستای توسعه استان، تمام تلاشمان را برای فراهم شدن زمینه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی فراهم کنیم که البته در بخش‌های مختلف هم سرمایه‌گذاری‌هایی انجام شده است.

وی از نوع برخورد با سرمایه‌گذاران در فارس انتقاد کرد و گفت: سرمایه‌گذاران باید مورد احترام و عنایت باشند و از برخوردهای چکشی و سلبی با آن‌ها پرهیز کرد و نباید اجازه داد به راحتی سرمایه‌گذار از دست برود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، قول مساعد داد که اسامی مدیرانی که همکاری با سرمایه گذار ندارند را به رسانه‌ها اعلام کند.

توافق با وزارت راه و شهرسازی برای طرح توسعه حرم شاهچراغ(ع)

عزیزی در خصوص طرح جامع حرم مطهر شاهچراغ(ع) هم گفت: با وزارت راه و شهرسازی توافق خوبی انجام شده و در مرحله بازبینی و انتهایی قرار دارد. باید تلاش شود که بافت تاریخی و فرسوده و احیای حداکثری آنها با هم دیده شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی درباره انتصابات اقوام و فامیل برخی نمایندگان در دستگاه‌های اجرایی هم گفت: معتقدیم که این کار دور از شان نمایندگان و نماینده باید به مسائل کلان بپردازد.

وی در خصوص پروژه انتقال آب از خلیج فارس هم گفت: برخی‌ها با پروژه‌های بزرگ و زیربنایی استان دشمنی می‌کنند که از رسانه‌ها می‌خواهم در دام و تور افرادی که به دنبال مخالفت با پروژه‌های بزرگ با طرح مواردی همچون نداشتن پیوست زیست محیطی، نیفتند، چرا که هر پروژه‌ای دارای مطالعه جغرافیایی و زیست محیطی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha