کد خبر: 4076448
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۹

تکریم یاد سردار بی‌سر در کازرون

مراسم گرامیداشت سردار بی سر مدافع حرم، شهید عبدالله اسکندری در شهرستان کازرون برگزار شد.

مراسم بزرگداشت شهید عبدالله اسکندری، کازرونبه گزارش ایکنا از فارس، همزمان با ورود پیکر مطهر شهید عبدالله اسکندری به استان فارس، مراسم گرامیداشتی برای این شهید بزرگوار امروز، 15 مردادماه در کازرون برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد صباحی، امام جمعه کازرون در این مراسم با اشاره به شخصیت شهید حاج عبدالله اسکندری افزود: سردار شهید حاج عبدالله اسکندری  یکی از ستارگان درخشان دفاع مقدس و استان فارس است که در دفاع از حرم  باعث افتخار استان شد.

وی افزود: عشق به شهادت در وجود این سردار عزیز موج می‌زد و روزی که این شهید بزرگوار در زمان مدیرکلی بنیاد شهید به کازرون سفر کرده بودند هنگام مواجه شدن با تمثال شهیدی که همنام وی بود بی‌اختیار شروع به گریه می‌کند و وقتی از او سبب گریه‌اش را می‌پرسند در جواب می‌گوید: اینجا نامم هست ولی عکسم نیست، ایکاش عکس من هم در کنار این شهدا قرار بگیرد.

امام جمعه کازرون در رابطه با مقام شهدا اظهار کرد: مقام شهادت آن‌قدر بلندمرتبه استکه شهید دارای مقام شفاعت می‌شود و قدرت و عزتش افزون بر این عالم می‌شود.

صباحی با اشاره به ثمرات مجاهدت و خون شهدا بیان کرد: امروز به برکت مجاهدت رزمندگان اسلام و شهدا، اضمحلال ظالمان و مستکبران جهان فرارسیده است و خودشان نیز به این مسئله اذعان و اعتراف دارند.

امام جمعه کازرون ضمن اشاره به ایجاد تمدین نوین اسلامی اظهار کرد: امروز در حال پایه‌گذاری یک تمدن بزرگ بر مبنای اسلام و مکتب عاشورا هستیم و بر اساس سنت‌های الهی این مکتب نوین سبب خواهد شد دین خدا بر حاکمیت استکبار غالب و پیروز شود و ایران در مرکزیت این تحولات، معادلات جهان را برهم خواهد زد و ان‌شاءالله نصرت الهی شامل حال حزب‌الله است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha