کد خبر: 4076381
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹

۵ شهرستان فارس به وضعیت قرمز کرونایی درآمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونا در فارس گفت: هم‌اکنون پنج شهرستان استان فارس در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد.

سیدوحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، سیدوحید حسینی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز، 15 مردادماه در نشست امروز ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کرونا ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش، گفت: بر اساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونا پنج شهرستان خرم بید، سرچهان، لارستان، جویم و خنج در استان فارس، به وضعیت قرمز درآمده است.

وی ادامه داد: همچنین شهرستان‌های شیراز، سروستان، زرقان، ممسنی، اوز و گراش در وضعیت نارنجی؛ شهرستان خفر در وضعیت آبی و ۲۵ شهرستان استان نیز در وضعیت زرد کرونایی به سر می‌برند.

حسینی، سهل‌انگاری، بی‌توجهی و عادی‌انگاری در برابر کروناویروس را مهم‌ترین عامل در تشدید این بیماری دانست و گفت: ضرورت دارد تمامی اقشار جامعه در کنار پایبندی جدی به رعایت بهداشت، در تکمیل فرآیند واکسیناسیون علیه کروناویروس مشارکت داشته باشند تا بتوانیم با کمترین آسیب موج هفتم کرونا را پشت سر بگذاریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز دریافت دز سوم و یادآور واکسن را موجب تقویت ایمنی فردی و اجتماعی در شرایط کنونی و سدی دفاعی در برابر خطر کروناویروس عنوان کرد: نیاز است از سوی تمامی افراد، مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین از مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان فارس خواست تا بیش از پیش بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در اماکن و مراکز پرتردد نظارت داشته باشند.

حسینی همچنین اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید۱۹، آمارهای ابتلا به کروناویروس در مناطق مختلف استان، آخرین آمارهای جا‌ن‌باختگان این بیماری در شیراز و دیگر شهرستان‌های استان، روند انجام تست‌های pcr، تست‌های سریع و فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید۱۹ را ارزیابی کرد.

پایش روند انجام واکسیناسیون به ویژه دُز یادآور در مناطق مختلف استان، درصد اشغال تخت‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان، وضعیت شهرستان‌های استان در انجام واکسیناسیون نیز از دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha