کد خبر: 4075708
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۶

بستری 81 بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های فارس طی یک روز

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بستری ۸۱ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته هم‌اکنون ۴۳۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

آمار کرونا، استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز چهارشنبه، دوازهم مرداد ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۹۲ هزار و ۷۹۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۳ هزار و ۷۰۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۷ هزار و ۴۰۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۴ هزار و ۷۲۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۰۵ هزار و ۳۹۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۸ هزار و ۹۸۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته هم‌اکنون ۴۳۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده است و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۵۵ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۱ هزار و ۲۷۶ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۱۹۵ هزار و ۹۷۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۶ هزار و ۵۱ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۲ هزار و ۸۸۶ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۸ هزار و ۴۴۲ دُز نوبت سوم و ۷۸ هزار و ۵۹۹ دُز یادآور واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha