کد خبر: 4068818
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۵

بستری ۱۳۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های فارس

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بستری ۲۸ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته هم‌اکنون ۱۳۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.

آمار کرونا، استان فارس به گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه‌شنبه، چهاردهم تیر ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۶۱ هزار و ۷۸۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۲۹ هزار و ۹۷۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۷۰ هزار و ۱۱۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۸ هزار و ۲۵۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۱ هزار و ۶۶۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۱ هزار و ۷۲۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته هم‌اکنون ۱۳۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۱ هزار و ۴۰۵ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته است که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۹۵ هزار و ۳۳۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۱ هزار و ۲۴۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۸ هزار و ۴۴۹ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۴۵ هزار و ۶۴۷ دُز نوبت سوم واکسن بوده است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :