کد خبر: 4068733
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲

فروشگاه‌های حجاب در مکان‌های پر رفت‌وآمد شهر باشد

مسئول بانوان مدیریت مطالبه‌گری بسیج دانشجویی فارس با انتقاد از وضعیت پوشش افراد در مجتمع‌های تجاری گفت: برای کلان‌شهر شیراز باید تدابیری اتخاذ شود که فروشگاه‌های البسه حجاب در مکان‌های پر رفت‌وآمد شهر باشد.

ومین جلسه از سلسله نشست‌های «گفت و شنود»، بسیج دانشجویی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، دومین جلسه از سلسله نشست‌های «گفت و شنود» با حضور افسانه خواست‌خدایی، عضو شورای اسلامی شهر شیراز و رئیس کمیته خانواده و بانوان شورای شهر شیراز به همت بخش بانوان مدیریت گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی استان فارس امروز، 14 تیرماه در شیراز برگزار شد.

فاطمه صفرپور، مسئول بانوان مدیریت مطالبه‌گری بسیج دانشجویی استان فارس در این نشست با بیان اینکه تصویب اساسنامه مؤسسات و شرکت‌های وابسته به شهرداری در اختیار شورای شهر است، بر سیاستگذاری در اصلاح ساختار اداری تشکیلاتی زنان در مؤسسات و شرکت‌های وابسته به شهرداری توسط شورای شهر تأکید کرد.

وی با بیان اینکه شورای شهر وظیفه نظارت بر امور اماکن عمومی متعلق به شهرداری مانند مجتمع شیراز مال را دارد، از  وضعیت پوشش افراد در این‌گونه مجتمع‌های تجاری انتقاد کرد و گفت: برای کلان شهر شیراز باید تدابیری اتخاذ شود که فروشگاه‌های البسه حجاب در مکان‌های پر رفت‌وآمد شهر باشد.

مسئول بانوان مدیریت گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی استان فارس، پیگیر موضوع پیشنهاد تولیدی لباس اسلامی توسط شورای شهر شد و گفت: طرح گردشگری به مناسبت روز زن شایسته بود اما اطلاع‌رسانی مناسبی انجام نشد.

صفرپور با بیان اینکه طرح مرکز ناجی نفس توسط امور بانوان شهرداری صرفا همایش آن اطلاع‌رسانی شده و خبری از مشاوره‌های آن نبود خواستار ارزیابی کارگروه جمعیت کمیته خانواده و بانوان شورای شهر نسبت به این موضوع شد.

در این نشست مرجان فرمانی، مسئول بانوان بسیج دانشجویی دانشکده علوم قرآنی شیراز نیز با انتقاد از طرح راه‌اندازی پردیس شهربانو  به‌صورت دائمی در بلوار چمران شیراز گفت: بر اساس تجربه چنین طرح‌هایی در مناطقی مشابه بلوار چمران با توجه به تعداد اندک افراد محجبه در این مناطق کم، مؤثر نبوده و نتیجه‌ مدنظر حاصل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه  فعالیت‌های فرهنگی برای افزایش افراد محجبه در جامعه، طولانی و زمان‌بر است، افزود: با توجه به وضعیت بدحجابی در پارک‌ها، باغ‌ها و اماکن عمومی، در کنار فعالیت‌های دیگری در کنار فعالیت‌های فرهنگی، اقداماتی مانند امر به معروف و نهی از منکر نیاز است و در کنار کارگاه‌های آموزشی و فرهنگی، آموزش امر به معروف و حمایت از آمرین به معروف نیز لازم است.

در ادامه این جلسه فاطمه يزدان‌پناه، مسئول مطالبه‌گری بانوان بسیج دانشگاه پیام نور شیراز به طرح گرماخانه برای حدود 100 زن معتاد شهر شیراز از سوی شورای شهر اشاره و بیان کرد: برای آسیب‌های اجتماعی بانوان نیاز به برنامه‌ریزی بوده و راهکارهایی برای نظارت بر عملکرد شهرداری پیدا شود تا در مناطقی از شیراز شاهد سیگار کشیدن بانوان و سگ‌گردانی توسط آن‌ها نباشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :