کد خبر: 4068354
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۷

شهرداری شیراز مکلف به حمایت از هیئات مذهبی و مؤسسات مردمی شد

در جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز طرح کمیسیون سومین حرم اهل بیت(ع)، زیارت و گردشگری شورا برای مکلف شدن شهرداری جهت حمایت از هیئات مذهبی و مؤسسات مردمی به تصویب رسید.

صحن علنی شورای ششم شهر شیراز به گزارش ایکنا از فارس، شصت و هفتمین جلسه علنی شورای ششم شهر شیراز بعدازظهر امروز، 12 تیرماه با حضور اعضا برگزار شد که این نشست دارای مصوباتی برای هیئات مذهبی بود.

در نشست امروز طرح کمیسیون سومین حرم اهل بیت(ع)، زیارت و گردشگری شورا، در خصوص خدمات‌رسانی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز به هیئات مذهبی با حضور 13 نفر اعضای شورا بررسی شد و مستند به ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/1375 و اصلاحات بعدی آن به تصویب رسید.

طبق این تصویب شهرداری شیراز (سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی) مکلف است در ارائه کلیه خدمات و همکاری به هیئات مذهبی، موکب‌ها و پایگاه‌های مقاومت و سایر مؤسسات و نهادهای مردمی صرفاً پس از استعلام از شورای هیئات مذهبی، نواحی مقاومت بسیج و سایر مراجع ذیربط ضمن کنترل مجوزات و پروانه فعالیت آن‌ها اقدام کند.

همچنین در نشست امروز طرح دیگر کمیسیون سومین حرم اهل بیت(ع)، زیارت و گردشگری شورا در خصوص مستندسازی تاریخچه هیئات مذهبی بررسی و مستند به ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/1375 و اصلاحات بعدی آن به تصویب رسید.

طبق این تصویب شهرداری شیراز (سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی) مکلف است با هماهنگی کامل شورای هیئات مذهبی از ردیف بودجه‌های مربوط نسبت به مستندسازی تاریخچه هیئات مذهبی، سابقه تاریخی - مذهبی تشکیل این هیئات از زمان مرحوم آیت‌الله حاج سیدنورالدین حسینی الهاشمی(ره) و همچنین نسبت به مستندسازی سبک‌های سنتی مراسم عزاداری و برپایی جشن‎‌های مذهبی در شهر شیراز تا پایان سال جاری اقدام کند.

طرح کمیسیون سومین حرم اهل بیت(ع)، زیارت و گردشگری شورا به موکب حضرت احمد ابن موسی(ع) در مسیر اربعین نجف به کربلا اختصاص داشت که این طرح هم بعد از بررسی، مستند به ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/1375 و اصلاحات بعدی آن به تصویب رسید.

طبق این تصویب شهرداری شیراز مکلف است در راستای گسترش گردشگری مذهبی و معرفی سومین حرم اهل بیت(ع) و امامزادگان، هر ساله از محل ردیف بودجه‌های مرتبط فرهنگی مصوب با مسئولیت شهرداری شیراز و با هماهنگی تولیت آستان مقدس حضرت احمدبن موسی(ع) و ستاد عتبات عالیات ضمن پیگیری و اخذ مجوزات قانونی، اقدام لازم جهت برپایی موکب حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) در مسیر راهپیمایی اربعین از نجف به کربلا را انجام دهد.

در راستای اجرایی کردن این موضوع کمیته راهبردی و برنامه‌ریزی با حضور نمایندگان اجرایی دستگاه‌های مرتبط، شهرداری و نماینده شورای اسلامی شهر (از کمیسیون سومین حرم، زیارت و گردشگری) با مسئولیت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز تشکیل و اقدامات لازم انجام گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :