کد خبر: 4068111
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲

تأثیرگذاری پویشگران مساجد بر بسترسازی فرهنگ دینی در جامعه

معاون امور فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تأکید بر حمایت از فعالیت‌های فرهنگی مساجد گفت: پویشگران در مساجد فارس، همیشه رویدادهای مناسبتی را در بهترین وجه خود برگزار می‌کنند با تعامل و همدلی بدنه تخصصی و مردمی، همیشه تاثیر ارزشمند خود را بر بسترسازی فرهنگ دینی داشته است.

غلامرضا خوش‌اقبال، معاون امور فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، دومین نشست ستاد بزرگداشت غدیر و دهه ولایت و امامت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با رویکرد مردم‌داری و مسجد محوری امروز، 11 تیرماه در این اداره‌کل برگزار شد.

غلامرضا خوش‌اقبال، معاون امور فرهنگی و رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و دبیر ستاد اجرایی بزرگداشت دهه ولایت و امامت در این اداره در این نشست گفت: تاثیرگذارترین رویدادهای غدیر با نگرش به امیر مومنان علی(ع) از گذشته در مساجد، برآمده از جوشش معنوی و خودخواسته شیعی مردم برگزار شده است.

وی افزود: بی‌درنگ همکاری دستگاه‌ها و به ویژه این اداره‌کل باید برای پشتیبانی و راهبری فرهنگی و هنری باشد؛ هر چند پویشگران در مساجد فارس، همیشه رویدادهای مناسبتی را در بهترین وجه خود برگزار می‌کنند با تعامل و همدلی بدنه تخصصی و مردمی، همیشه تاثیر ارزشمند خود را بر بسترسازی فرهنگ دینی داشته است.

سید رسول موسوی‌نژادیان، معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز با برشمردن اهمیت مساجد در گسترش جریان‌های هنری گفت: می‌توان با نگاهی به توان و ظرفیت بالای مساجد فارس، امسال رنگی مردمی‌تر و شادتر به رویدادهای فرهنگی و هنری این اداره‌کل و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بدهیم.

حجت‌الاسلام حسین امیدی، دبیر ستاد کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد فارس نیز با ابراز خرسندی از این گونه همکاری‌های سازنده و همسویی همیشگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، گفت: این نگاه تازه و ارزشمند را برای جریان‌سازی‌های سازنده فرهنگی در بستر اجتماع امروز با توجه به شرایط و توان جوانان مسجدی، سازنده و موثر خواهد بود.

یادآور می‌شود، در این نشست تعالی‌بخشی و همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس، برای برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری مردمی در راستای راهی روشن برای نسل امروز بررسی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha