کد خبر: 4067827
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵

افزایش تعهدات بیمه‌ای برای درمان ناباروری در فارس

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس از افزایش تعهدات برای درمان ناباروری و ارائه پوشش‌های حمایتی به بیماران مبتلا به اوتیسم در راستای تحقق سیاست‌های جمعیتی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب خبر داد.

علی محمد جعفرپور، مدیرکل بیمه سلامت فارسبه گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت استان فارس، علی محمد جعفرپور، مدیرکل بیمه سلامت فارس امروز، 10 تیرماه با اشاره به این موضوع که سیاست‎های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری در دستورکار ویژه بیمه سلامت قرار گرفته است، گفت: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در آبان ماه سال 1400  به تصویب رسید و بر اساس آن وزارت بهداشت مکلف شد با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر سازمان‌های بیمه‌گر نسبت به تدوین و اجرای برنامه‌های لازم برای بهره‌مندی زوج‌ها از خدمات ناباروری اقدام کند.

وی با تشریح برخی از خدماتی که بیمه سلامت فارس برای درمان ناباروری به زوج‌ها ارائه می‌کند، افزود: قرارگاه سلامت و جوانی جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شده است و سازمان بیمه سلامت جلسات متعددی را در قالب کمیته‌های بیمه ای برای خدمت‌رسانی مطلوب به جامعه هدف تشکیل می‌دهد.

جعفرپور با اشاره به این موضوع که جمعیتی بالغ بر دو میلیون و هفتصد هزار نفر از مردم فارس تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: بر اساس سیاست‌های جمعیتی، سازمان بیمه سلامت همه مادران باردار فاقد پوشش بیمه‌ای که از این طرح استفاده کرده‌اند را تا پایان مدت شیردهی و فرزندان متولد شده در قالب این طرح را تا سن پنج سالگی به صورت رایگان تحت پوشش قرار می‌دهد.

مدیرکل بیمه سلامت فارس افزود: با اجرای سیاست‌های جمعیتی، ارایه خدمات درمان ناباروری تسهیل شده و با قرار گرفتن در تعهدات بیمه سلامت، بدون قرارگرفتن در چرخه نظام ارجاع قابل انجام است.

وی با اشاره به برخی از سیاست‌های حمایتی که برای فرزندآوری در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: بیش از نود درصد از خدمات ناباروری در مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی در تعهد سازمان بیمه سلامت است. این خدمات برای بانوان تا سن 49 سالگی و آقایان بدون محدودیت سنی می‌توانند از خدمات نازایی و ناباروری تا سه دوره بهره‌مند شوند.

مدیرکل بیمه سلامت استان فارس به پرداخت‌های این سازمان اشاره کرد و افزود: از آبان‌ماه 1400 تاکنون مبلغی نزدیک به پانصد میلیون تومان برای اسنادی که به صورت فیزیکی یا الکترونیک ارسال شده، پرداخت شده و بدهی انباشته در این حوزه نداریم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه 29 بیماری خاص تحت پوشش بسته حمایتی خدمات بیمه سلامت قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: در سال 1401 مبلغی معادل پنج هزار میلیارد تومان از سوی دولت به بیمه سلامت برای تحت پوشش قرار گرفتن بیماری‌های صعب‌العلاج اختصاص داده شد.

جعفرپور با تقدیر از عزم جدی دولت سیزدهم برای حمایت از اقشار آسیب‌دیده در حوزه درمان خبر داد و افزود: فرآیند درمان و کنترل بیماری‌های نادر و صعب‌العلاج هزینه‌های زیادی را شامل می‌شود و با حمایت دولت این بیماری‌ها از پوشش کامل بیمه سلامت برخوردار می‌شوند.

وی با تشریح برخی از این خدمات افزود: اوتیسم یکی از بیماری‌هایی است که پیش از اجرای این طرح کمتر از خدمات بیمه‌ای برخوردار بود که خوشبختانه در چارچوب حمایتی دولت و بیمه سلامت به شکل ویژه‌ای مورد حمایت قرار گرفت و افراد مبتلا به این بیماری در مراکز خصوصی را تا سقف 70 درصد می‌توانند از پوشش‌های بیمه سلامت برخوردار شوند.

یادآور می‌شود، سیاست‌های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری در آبان‌ماه سال 1400 تصویب و به وزارت بهداشت و درمان و سازمان‌های بیمه‌گر ابلاغ شد و سازمان بیمه سلامت با ارایه خدمات گسترده گام بلندی در راستای اجرای این مهم برداشته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :