کد خبر: 4067288
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۹

هنر تعزیه نیازمند آموزش‌های محتوایی و هنری است

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان اینکه ویژگی مذهبی و مردمی بودن هنر تعزیه، با اینکه با همه هنرها پیوند دارد، هنری منحصر به فرد و بسیار تأثیرگذار است، گفت: همین دو ویژگی، تعزیه را نیازمند آموزش‌های پیوسته محتوایی و هنری کرده است.

سید رسول موسوی‌نژادیان، معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، سید رسول موسوی‌نژادیان، معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس امروز، 7 تیرماه در دیدار با هیئت رئیسه انجمن تعزیه استان گفت: تعزیه، با ویژگی تنوع هنری خود، باید با بهره‌مندی از متون اصیل و صحیح نقش تعیین‌کننده‌ای در ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) ایفا کند.

وی ادامه داد: ویژگی مذهبی و مردمی بودن هنر تعزیه، با اینکه با همه هنرها پیوند دارد، هنری منحصر به فرد و بسیار تأثیرگذار است. همین دو ویژگی، تعزیه را نیازمند آموزش‌های پیوسته محتوایی و هنری کرده است.

موسوی‌نژادیان با اشاره به نزدیک شدن ماه‌های محرم و صفر، بر آماده‌سازی گروه‌های تعزیه تأکید کرد و افزود: انجمن تعزیه در جایگاه متولی مردمی، هدایتگر و جریان ساز، می‌تواند بازوی توانمند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ترویج فرهنگ عاشورایی و اهل بیت(ع) باشد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: از سوی دیگر ضروری است توانمندی‌های هنری خود را برای تأثیرگذاری بیشتر، با برگزاری دوره‌های آموزشی و پرورش هنرمندان جوان، به سوی بالندگی و شکوفایی افزایش دهد و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این راه، انجمن را یاری خواهد کرد.

یادآور می‌شود، در این نشست پیرامون شناسنامه‌دار شدن گروه‌ها، تکمیل بانک اطلاعات هنرمندان تعزیه، مشکلات انجمن، وجه هنری و عقیدتی و افزایش هماهنگی گروه‌های تعزیه در راستای بدعت‌زدایی و ترویج گفتمان اصیل اسلامی و شیعی گفت‌وگو شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :