کد خبر: 4066820
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۹

اجرای 200 برنامه بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در فارس

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس در تشریح برنامه‌های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی از اجرای 200 برنامه بدین مناسبت خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد رضایی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد رضایی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس امروز، 5 تیر در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز که به مناسبت هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی برگزار شد، شعار این هفته که از ششم تیرماه آغاز می‌شود را «حقوق بشر آمریکایی، ترور، تحریم و توحش» عنوان کرد.

وی افزود: بیش از ٢٠٠ برنامه در سطح استان تحت عنوان برنامه‌های تبیینی، تبلیغی، فرهنگی و هنری در فضای حقیقی و مجازی به مناسبت هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی برگزار می‌شود.

رضایی بیان کرد: نامگذاری این هفته به دلیل بروز حوادثی در دهه ۶۰ از جمله سوءقصد به مقام معظم رهبری، بمباران شیمیایی سردشت توسط صدام در سال ٦٦، شهادت رئیس زندان اوین در سال ٦٠، شهادت آیت‌الله صدوقی، نماینده امام و امام جمعه یزد، بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی و شلیک مستقیم به هواپیمایی ایرباس جمهوری اسلامی ایران و شهادت ٢٩٠ مستقر خدمه این هواپیما بوده است.

وی ادامه داد: روز شمار این هفته نیز تحت عناوینی چون «حقوق بشر آمریکایی، یکجانبه‌گری، تحریم و تجاوز به حقوق ملت‌ها»، «حقوق بشر آمریکایی، جنابت جنگی و استفاده از سلاح‌های ممنوعه»، «حقوق بشر آمریکایی، خشونت سازمان یافته و ترور چهره‌های بین‌المللی مقاومت»، «حقوق بشر آمریکایی، نژاد پرستی و توهین به ادیان الهی»، «حقوق بشر آمریکایی، نفاق، جهالت و ترور حقیقت» و «حقوق بشر آمریکایی، خوی استکباری و شلیک به انسانیت» نامگذاری شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس بیان کرد: به مناسبت این هفته یکسری برنامه‌های تدوینی، هنری و ویژه برنامه‌هایی در فضای مجازی و نشست‌هایی در مساجد تحت عنوان سخنرانی پیش‌بینی شده است.

وی، برگزاری نشست هم‌اندیشی طلاب، روحانیون، خانواده شهدا و سایر اقشار مختلف با موضوع تحولات بنیادین ملی و بین‌المللی برگرفته از اندیشه‌های مقام معظم رهبری در روز دوشنبه ششم تیرماه در سالن همایش‌های اداره‌کل اوقاف فارس را از شاخص‌ترین این برنامه‌ها برشمرد.

رضایی همچنین برگزاری مسابقه نقاشی کودکان با موضوع شکرانه سلامت تقدیم به رهبری با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، برپایی نمایشگاه عکس حقوق بشر آمریکایی توسط حوزه هنری و شهرداری، برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیرماه، نشست تخصصی با موضوع نماینده تراز انقلاب، قصه گویی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس و تجلیل از جانبازان و شهدای ایثارگر سراسر فارس را از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس از برگزاری مراسم بزرگداشت هفته قوه قضاییه و هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی با سخنرانی آیت‌الله مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور هم خبر داد و گفت: حضور جانبازان شیمیایی در صدا و سیمای فارس، برگزاری نشست‌های بصیرتی، عطرافشانی و ادای احترام به مقام شهدا، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در ٧٦ نقطه و برگزاری نشست‌های مجازی با حضور شخصیت‌های مذهبی و دینی از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این هفته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :