کد خبر: 4062825
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴

جهاددانشگاهی زمینه خوداتکایی عرصه‌های علمی و فرهنگی را فراهم کرده است

رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره به فعالیت‌های شاخص این نهاد گفت: جهاددانشگاهی در سراسر کشور با استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های بومی، زمینه خوداتکایی در بسیاری از زمینه‌های علمی و فرهنگی را فراهم کرده است.

مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی استان فارسبه گزارش ایکنا از فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی استان فارس امروز، 18 خرداد در دیدار با رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای این استان با اشاره به مأموریت‌های مختلف علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی این نهاد گفت: یکی از مبانی اصلی فعالیت جهاددانشگاهی، حوزه فرهنگی است که در این زمینه اقدامات فاخر و منحصر به فردی تاکنون انجام داده است.

وی با اشاره به اتکای اندک جهاددانشگاهی به اعتبارات دولتی، افزود: جهاددانشگاهی در سراسر کشور با استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های بومی، زمینه خوداتکایی در بسیاری از زمینه‌های علمی و فرهنگی را فراهم کرده است.

بابایی با یادآوری اینکه جهاددانشگاهی در استان فارس همزمان با تاسیس این نهاد در کشور، پایه‌ریزی و فعال شد، گفت: امروز در حوزه‌های پژوهش، آموزش و فرهنگی، اقدامات شاخصی اجرایی شده است.

وی با اشاره به فعال بودن ۱۴ مرکز مهارت آموزی تحت اشراف جهاددانشگاهی در استان فارس، تصریح کرد: دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی از قدیمی‌ترین مراکز علمی کاربردی محسوب می‌شود.

رئیس خبرگزاری ایکنا شعبه فارس، با اشاره به بعد فرهنگی فعالیت‌های جهاددانشگاهی در این استان، گفت: اکنون سه خبرگزاری ایسنا، ایکنا و سیناپرس و نشریه بازارکار، در فارس فعالیت اثرگذاری را در حوزه اطلاع‌رسانی سامان داده‌اند.

بابایی اظهار کرد: یکی از بخش‌های مهم در حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی، مرکز افکارسنجی ایسپا است که جایگاهی در خور را به واسطه نظرسنجی‌های با دقت بالا در کشور دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه علم و فرهنگ وابسته به جهاددانشگاهی، اولین پارک ملی تخصصی با عنوان فناوری‌های نرم و صنایع خلاق فرهنگی را در کشور راه‌اندازی کرد، گفت: یکی از ۵ شعبه‌ای که این پارک در برنامه توسعه خود، لحاظ کرده بود، سال ۹۹ در استان فارس راه‌اندازی شد و مورد استقبال قرار گرفت.

بابایی یادآور شد: اکنون مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی فارس، در ۲۳ رشته دانشجو دارد و به عنوان یکی از مراکز آموزش عالی شناخته شده فعال است.

یادآور می‌شود، در این بازدید پیشنهاد تهیه تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه در حوزه‌های مختلف بین جهاددانشگاهی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای مطرح و با استقبال طرفین مواجه شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha