کد خبر: 4059973
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳

همزمان با نقاط مختلف کشور، آزمون استخدامی ویژه تأمین نیروهای تخصصی بانک شهر توسط جهاددانشگاهی فارس در شیراز برگزار شد.

آزمون استخدامی بانک شهر در شیراز، جهاددانشگاهی فارسبه گزارش ایکنا از فارس، همزمان با نقاط مختلف کشور، آزمون استخدامی ویژه تأمین نیروهای تخصصی بانک شهر توسط جهاددانشگاهی فارس امروز، 6 خردادماه در شیراز برگزار شد.

مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی استان فارس در حاشیه این آزمون به خبرنگاران گفت: این آزمون، از ساعت ۹ صبح امروز همزمان با ۴ شهر کشور در شیراز برگزار شد.

وی با بیان اینکه در شهر شیراز، مجموعا ۱۱۸۳ داوطلب، در این آزمون شرکت داشتند، گفت: تعداد ۴۹۹ مرد و ۷۳۴ داوطلب زن، در استان فارس در سه حوزه، در این آزمون شرکت کردند.

بابایی افزود: این آزمون در ۱۰ رشته کارشناسی مدیریت، علوم اقتصادی، اقتصاد، حسابداری، حسابرسی، بانکداری، ریاضی، آمار، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر، مترجمی زبان انگلیسی و کارشناسی ارشد حقوق برگزار شد.

رئیس جهاددانشگاهی فارس یادآور شد: این آزمون با رعایت کامل استانداردهای برگزاری آزمون‌های استخدامی و همچنین رعایت ضوابط و شرایط مرتبط با شرایط شیوع کرونا، در محل مجتمع آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

بابایی تصریح کرد: مواد این آزمون شامل زبان انگلیسی عمومی، اطلاعات عمومی، مهارت‌های ICDL، هوش و استعداد تحصیلی و اطلاعات بانکی و مالی محتوای سئوالات آزمون بود.

سیدنجیب حسینی، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی بانک شهر نیز در حاشیه این آزمون گفت: امروز در کشور بالغ بر ۱۰ هزار متقاضی در آزمون استخدامی این بانک شرکت کردند.

وی با بیان اینکه  این اولین آزمون استخدامی بانک شهر طی حداقل 5 سال اخیر است، افزود: برگزاری آزمون استخدامی، با هدف ایجاد یک بانک اطلاعاتی مناسب در راستای تأمین نیروی انسانی متخصص در حوزه‌های مختلف و مرتبط با بانکداری در دستور کار قرار گرفت و با همکاری جهاددانشگاهی عملیاتی شده است.

مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی بانک شهر با یادآوری اینکه از سه ماه قبل، مقدمات برگزاری این آزمون در تعامل با سازمان سنجش و جهاددانشگاهی در کشور، پایه‌ریزی و آماده شد، گفت: با توجه به تجربه و توان جهاددانشگاهی، این آزمون در کشور به شکل مطلوبی برگزار شد.

حسینی با یادآوری اینکه این آزمون همزمان در ۵ شهر شیراز، اصفهان، مشهد، تبریز و تهران برگزار شد، ضمن قدردانی از جهاددانشگاهی استان فارس، با اشاره به بازدیدش از حوزه‌های برگزاری آزمون استخدامی بانک شهر در شیراز، گفت: به حمد الهی با درایت جهاددانشگاهی، این آزمون در شرایطی کامل مناسب برگزار شد.

وی اضافه کرد: از بین حدود ۱۰ هزار متقاضی شرکت کننده در این آزمون، حدود ۵۰ درصد متقاضیان مربوط به تهران و مابقی مربوط به چهارشهر کشور بوده است.

حسینی با بیان اینکه تعداد سه برابر ظرفیت مد نظر برای جذب نیرو اعلام نتیجه خواهد شد، گفت: اطلاعات این آزمون در یک بانک نگه‌داری و از آن‌ها برای تامین نیروهای تخصصی، در رشته‌های حقوق، بانکداری، آی تی و ... استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مصاحبه علمی و تخصصی، برای قبول شدگان این آزمون و قبل از جذب برگزار خواهد شد، گفت: جهاددانشگاهی، یکی از نهادهای تخصصی و قابل اعتماد نظام و مردم است که همواره در عرصه‌های مختلف، فعالیت‌های علمی، تخصصی را برعهده داشته و به خوبی انجام داده است.

محمدتقی ناظمی، مدیر سرپرستی بانک شهر منطقه فارس نیز گفت: بانک شهر، نگاه و رویکرد توسعه‌ای داشته و این ظرفیت مدام در حال افزایش و توسعه است.

وی با قدردانی از جهاددانشگاهی فارس یادآور شد: آزمون استخدامی این بانک در شیراز، در محیطی آرام و مناسب برگزار شد.

ناظمی در پایان بیان کرد: یکی از وظایف اجتماعی بانک شهر، ایفای نقش در حوزه اشتغال آن هم در سالی است که به نام اشتغالزایی نامیده شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: