کد خبر: 4059867
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰

استاندار فارس خواستار افزایش حریم حرم‌های مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) و سیدعلاءالدین حسین(ع) شیراز به مساحت 360 هکتار شد.

شورای عالی زیارت فارس به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس امروز، 5 خرداد در شورای عالی زیارت استان دستور داد تا ارتقای حریم حرم های مطهر آستان مقدس احمد ابن موسی(ع) و سید علاءالدین الحسین (ع) شهر شیراز به ۳۶۰ هکتار در کمیسیون ماده ۵ مطرح شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این شورا در راستای تحقق شعار سومین حرم اهل بیت(ع) در صحنه عمل اقداماتی وسیع‌تر و کامل‌ترانجام شود در کمیسیون ماده 5 مطرح شود.

ایمانیه از طرح جدید تسهیلاتی دولت برای دهک های اول و دوم طرح معیشتی خبر داد و گفت: ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات مسکن با بازپرداخت ۱۰ ساله و بهره ۴ درصد به دهک های اول، دوم و سوم ساکن در بافت حرم های مطهر  اختصاص خواهد یافت.

نماینده عالی دولت در فارس با بیان اینکه محوطه شهر زیارتی اهل بیت(ع) در شهر شیراز راه‌اندازی شود، گفت: همه دستگاه‌های اجرایی تا یک ماه آینده مکلف هستند برنامه خودشان را برای محوطه حریم حرم تدوین و ارائه کنند.

ایمانیه در ادامه با تأکید بر جمع‌آوری معتادین در حریم حرم‌های مطهر، از شهرداری شیراز خواست تا فضاسازی فاخر و در شأن نوادگان امام موسی کاظم(ع) انجام شود.

وی با اشاره به عزم جدی دولت در طرح «رفع فقر مطلق از جامعه ایرانی» گفت:  اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان خانواده‌های دچار فقر مطلق را تا یک ماه آینده در حریم حرم‌های مطهر احصا کند تا با بسته‌های حمایتی ویژه، مساعدت لازم برای رفع چهره فقر انجام شود.

نماینده عالی دولت در فارس اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان را مکلف کرد تا به امور عمرانی، زیر بنایی و... مساجد حریم حرم‌های مطهر  رسیدگی ویژه کند.

وی طرح جهش تولید مسکن را مورد اشاره قرار داد و از آمادگی برای مساعدت و واگذاری تسهیلات به دانشجویان علوم دینی و دانشجویان دانشگاه‌ها برای ساخت مسکن در حریم حرم‌های مطهر شهر شیراز خبر داد.

ایمانیه بر ضرورت رعایت موازین شرعی در بوم‌گردی و گردشگری‌های اطراف حرم‌های مطهر تاکید کرد و افزود: از اعطای مجوز راه‌اندازی بوم‌گردی در حریم حرم‌ها به این مهم توجه ویژه شود.

استاندار فارس تصریح کرد: آیین‌نامه تسهیلات ویژه سازمان‌های خدمات‌رسانی همانند آب، گاز و برق برای حریم ۳۶۰ هکتاری حرم‌های مطهر شاهچراغ(ع) و سید علاءالدین الحسین(ع)  تدوین شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شیراز مدفن امامزادگان جلیل القدر است، دستور داد تا حریم حرم علی‌بن حمزه(ع) به مساحت ۵ هکتار تعریف شود و به شکل ویژه مورد توجه قرار گیرد.

همچنین در پایان این نشست موضوع امنیت و پاکیزگی فضای سبز در این فضای 360 هکتاری نیز مورد تاکید ویژه قرار گرفت.

انتهای پیام
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
علي اصغر كريمي
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۰۷:۰۸
0
0
سلام
مسئولان محترم شهر و استان در اين حريم زندگي كنند تا مشكلات اين محدوده بر طرف شود ان شاءالله
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: