کد خبر: 4058657
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به کاهش آمار کرونا، بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) شیراز به وضعیت عادی خدمت رسانی درمانی پیش از دوران کووید۱۹ بازگشت.

به گزارش ایکنا از فارس، دکتر سید وحید حسینی در پانصد و هشتمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه با قدردانی از تلاش مدافعان سلامت به ویژه کادر درمانی درگیر با کرونا در بیمارستان‌های مرجع پذیرش بیماران کووید۱۹ گفت: آمار‌ها نشان دهنده کاهش آمار بستری بیماران کووید۱۹ در بخش‌های عادی و مراقبت‌های ویژه کرونا در بیمارستان‌های استان است، اما در وضعیت کنونی نیز حفظ مشارکت مردم دز زمینه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تداوم پایبندی به این امر در جامعه ضرورت دارد تا بتوانیم روند نزولی آمار‌ها را با قوت، ادامه دهیم.


از آغاز شیوع کرونا، بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) به عنوان بیمارستان مرجع کرونا معرفی شده و بسیاری از خدمات درمانی در این بیمارستان متوقف شد که اکنون با توجه به کاهش آمار، به وضعیت عادی پیش از کرونا بازگشته است.


رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ضمن قدردانی از مشارکت مردم در طرح واکسیناسیون عمومی برای ایمن سازی جامعه گفت: تاکنون ۹۳ و ۶۴ صدم درصد از جمعیت هدف دُز یک، ۸۷ و ۶۹ صدم درصد دُز ۲ و ۴۸ و ۹۸ صدم درصد جمعیت گروه هدف در شهرستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز دُز سوم واکسن کووید۱۹ را دریافت کرده اند.


مسئول ارشد حوزه سلامت فارس گفت: از زمان اعلام شده تا کنون، ۳ هزار و ۲۴۲ نفر جمعیت گروه هدف در شهرستان‌های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز نیز دُز چهارم واکسن کووید۱۹ را دریافت کرده اند.


اعلام آخرین وضعیت رنگ بندی کرونا در فارس
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در ادامه با اعلام آخرین وضعیت رنگ بندی کرونا در فارس گفت هم اکنون شهرستان‌های رستم، سپیدان، ممسنی، خرم بید، بوانات، سرچهان، پاسارگاد، ارسنجان، بختگان، زرقان، بیضاء، کوه چنار، خرامه، سروستان، کوار، خفر، فراشبند، مُهر، خنج، اوز و گراش در وضعیت زرد و بقیه شهرستان‌ها از جمله شیراز، در وضعیت آبی قرار دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: