کد خبر: 4057761
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۸

بستری ۳۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کووید۱۹ در بیمارستان های فارس

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه، بیست و هفتم اردیبهشت ۱۴۰۱، اعلام کرد.

به گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز سه شنبه، بیست و هفتم اردیبهشت ۱۴۰۱، اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است:
 
از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۴۴ هزار و ۳۶۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۲۸ هزار و ۲۴۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.
 
از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۵۷ هزار و ۵۱۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۱۷ هزار و ۵۸۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۳۸۶ هزار و ۸۴۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۰ هزار و ۶۶۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.
 
با بستری ۳۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۱۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
 
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۳۶ نفر است.
 
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۱۹ هزار و ۹۱۲ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
 
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هشت میلیون و ۷۴ هزار و ۸۵۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۱۶ هزار و ۳۴۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۲۱ هزار و ۱۸۳ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۵۳۷ هزار و ۳۲۹ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :