کد خبر: 4055540
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲

تلاش برای برگزاری همایش «حوزه انقلابی، حوزه منتظر» در سطح بین‌الملل

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به برگزاری همایش «حوزه انقلابی، حوزه منتظر» به یاد مرحوم آیت‌الله ایمانی، امام جمعه فقید شیراز گفت: هدف‌گذاری این است که چهارمین دوره این همایش را در سال آینده در سطح بین‌الملل برگزار کنیم.

مصطفی مشفقیان، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیرازبه گزارش ایکنا از فارس، مصطفی مشفقیان، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز امروز، ۱۸ اردیبهشت ماه در نشست خبری سومین همایش «حوزه انقلابی، حوزه منتظر» که در سالن شهید دستغیب در حرم شاهچراغ(ع) برگزار شد، گفت: همایش «حوزه انقلابی، حوزه منتظر» یک تلاش و کوشش فراگیر و جهادی برای ترویج حوزه انقلابی با رویکرد مهدوی است.

وی با تصریح اینکه این همایش از رویدادهای فرهنگی و معنوی است که می‌تواند در ترویج ارزش‌ها و معنویت در جامعه کمک دهد و از طرف دیگر می‌تواند جایگاه تاریخی شهر شیراز را در جهان اسلام احیا کند، اظهار کرد: با افتخار سازمان فرهنگی شهرداری شیراز همچون سال‌های گذشته در بعد اجرایی، مسئولیت اجرای این همایش را برعهده دارد.

مشفقیان با بیان اینکه این همایش در دو عرصه علمی، پژوهشی و هنری برگزار خواهد شد، گفت: در بخش علمی و پژوهشی، مقالات و پژوهش‌های علمی و در بخش هنری نیز در رشته‌های شعر، داستان، روایت و خاطره، فیلم کوتاه، اینفوگرافی و نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های راهبردی تلفن همراه آثار طلاب و روحانیون سراسر کشور دریافت می‌شود.

وی با یادآوری اینکه در دور دوم همایش از حوزه‌های علمیه نجف اشرف و کربلا آثار علمی پژوهشی دریافت کردیم، اظهار کرد: هدف‌گذاری چهارمین دور همایش برای سال آینده این است که به صورت بین‌المللی برگزار شود.

معاون فرهنگی شهرداری شیراز یادآور شد: تولیدات علمی پژوهشی که در دو دور اول این همایش تولید شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در حال نمایه‌سازی است و از کتاب مربوط به آثار علمی پژوهشی که در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام نمایه‌سازی شده در همایش سوم رونمایی می‌شود.

مشفقیان با بیان اینکه مکان برگزاری این همایش در حرم شاهچراغ(ع) خواهد بود، گفت: نمایشگاه دستاوردهای حوزه در کنار اختتامیه همایش برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha