کد خبر: 4053985
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۶

فتح خرمشهر، قلب رویدادهای دفاع مقدس بود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، فتح خرمشهر را قلب رویدادهای دفاع مقدس و بزرگترین پیروزی رزمندگان دانست و گفت: تکریم این ایام تکریم حماسه‌آفرینی رزمندگان، ایثارگران و خانواده‌های شهدای این عملیات است و باید این امر مورد توجه همه مدیران قرار بگیرد.

سردار سعید کوشکی جهرمی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس به گزارش ایکنا از فارس، سردار سعید کوشکی جهرمی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس عصر دیروز، 11 اردیبهشت در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه فتح خرمشهر قلب رویدادهای دفاع مقدس و بزرگترین پیروزی رزمندگان ما بود، از همه دستگاه‌ها و ادارات خواست نهایت تلاش خود را جهت گرامیداشت این رویداد به کار ببرند و در این خصوص حماسه‌آفرینی کنند.

وی با بیان اینکه این پیروزی کاخ آمال صدام ملعون را فرو ریخت، اظهار کرد: تکریم این ایام تکریم حماسه‌آفرینی رزمندگان، ایثارگران و خانواده‌های شهدای این عملیات است و باید این امر مورد توجه همه مدیران قرار بگیرد.

کوشکی با تصریح اینکه سه راهبرد در جهت پیروزی در دفاع مقدس در پیش گرفتیم، تصریح کرد: از این سه راهبرد دو مورد آن یعنی دفع تجاوز از دشمن و آزادسازی سرزمین‌های اشغال شده، با عملیات فتح خرمشهر محقق شد و سپس راهبرد سوم یعنی  تعقیب و تنبیه متجاوز آغاز شد.

وی با بیان اینکه ایجاد امید و نشاط و بسط و گسترش فرهنگ جهاد تبیین، تاکید مقام معظم رهبری است به تشریح رئوس برنامه‌های این مراسم پرداخت و افزود: برگزاری صبحگاه مشترک در مرکز استان و شهرستان‌ها در روز سوم خرداد، گلباران قبور مطهر شهدا، جهاد تبیین، برپایی ایستگاه خاطره با دعوت از پیشکسوتان دفاع مقدس، رونمایی از تولیدات و کتب چاپ شده حوزه دفاع مقدس، تولید محتوا جهت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، شب شعر و خاطره، برگزاری ویژه برنامه سوم خرداد در صداوسیمای مرکز فارس، برگزاری نمایش‌های خیابانی و روایت خاطرات فتح خرمشهر در بستر فضای مجازی از اهم برنامه های این روز خواهد بود.

دبیر ستاد گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در استان فارس افزود: بازدید از باغ موزه دفاع مقدس از ۱۷ اردیبهشت تا پنجم خرداد دیگر برنامه این ایام است که نامه آن به مدیران ادارات ابلاغ خواهد شد.

کوشکی تصریح کرد: سرکشی ازخانواده‌های معزز شهدا به ویژه شهدای فتح خرمشهر و سرکشی از ایثارگران به ویژه جانبازان، فضاسازی محیط اداری و محیط شهری و تجلیل از پیشکسوتان فتح خرمشهر از دیگر برنامه‌های ما جهت گرامیداشت این ایام است تا بخشی از رخدادهای این رویداد بزرگ پاس داشته شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha