کد خبر: 4028612
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
لاله افتخاری:

رئیس هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی با بیان اینکه باید با نگاه قرآن به مسائل مختلف جامعه ورود کنیم، گفت: امروز برای رفع مشکلات و دستیابی به زندگی متعالی باید به سراغ قرآن و عترت برویم و هر راهی جز این سراب است.

لاله افتخاریبه گزارش ایکنا از فارس، لاله افتخاری، رئیس هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی کشور، امروز، 25 دی در نشست صمیمی طلاب، دانشجویان، اساتید حوزه و دانشگاه، کارشناسان و اساتید قرآنی و مبلغان و مداحان شیراز که در دانشکده علوم قرآنی برگزار شد، با اشاره به فرازهایی از زندگی حضرت خدیجه(س)، حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س)، این بزرگان را الگوی بانوان معرفی کرد.

افتخاری خواستار نگاه فاطمی از سوی بانوان جامعه شد و گفت: باید به مباحثی نظیر اولویت به فرزندان، ازدواج ساده، فرزندآوری جوانان و پرهیز از چشم و هم چشمی توجه ویژه شود.

رئیس هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی با یادآوری نگاه قرآن به بانوان گفت: نگاه به زن بودن یا مرد بودنی که امروز در جامعه رواج یافته است اشتباه است و باید با نگاه قرآن وارد شویم.

وی بر حضور زنان در عرصه سیاست و علم تأکید کرد و با اشاره به سخنان حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) مبنی بر اینکه مقدرات بانوان را خودشان باید مشخص کنند، گفت: باید روی ظرفیت‌های خودمان حساب کنیم و از خداوند طلب افزایش و توفیق کنیم. امروز برای رفع مشکلات و دستیابی به زندگی متعالی باید به سراغ قرآن و عترت برویم و هر راهی جز این سراب است. باید انس با قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و خطبه متقین داشته باشیم و آن را در جامعه ترویج دهیم.

یادآور می‌شود این نشست به همت دانشکده علوم قرآنی شیراز و با همکاری جامعه اساتید حوزه علمیه خواهران استان و هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی استان برگزار شد و هدف از برگزاری آن، تبیین الگوی سوم زن در فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و معرفی لاله افتخاری به عنوان الگوی سوم زن و زن در تراز انقلاب، به جامعه و به ویژه نسل جوان بود.

تلاوت قرآن توسط حاجی‌زاده، سخنرانی زهره معارف، دبیر جامعه اساتید حوزه‌های علمیه بانوان فارس و دبیر هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی کشور و زینب روستایی، رئیس دانشکده علوم قرآنی شیراز نیز از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: