کد خبر: 4008461
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶

رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس از برگزاری سومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج در این استان طی روزهای 12 تا 14 آبان‌ماه با همکاری نهادهای مختلفی نظیر پارک فناوری‌های فرهنگی و صنایع نرم جهاددانشگاهی استان خبر داد.

محمد صحت، رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارسبه گزارش ایکنا از فارس، محمد صحت، رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس ظهر امروز، 5 آبان‌ماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز از برگزاری مرحله استانی سومین رویداد تولید محتوای دیجیتال در بسیج در این استان خبر داد و گفت: این رویداد طی روزهای 12 تا 14 آبان‌ماه در محل کارخانه نوآوری شیراز برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه گروه‌های تولید محتوای دیجیتال چه در سطح بسیج چه خارج از آن مستقر در مراکز فناوری، مؤسسات و مراکز علمی می‌توانند در این رویداد شرکت کنند، افزود: این رویداد در موضوع بازی‌های تلفن همراه، نرم‌افزارهای تلفن همراه، پویانمایی، موشن‌گرافیک و انیمشین برگزار خواهد شد.

صحت با تصریح اینکه ثبت‌نام گروه‌ها در این رویداد از روز گذشته در سایت Bsjmajazi.ir آغاز شده است، افزود: از ساعت 16 تا 22 روز 11 پذیرش گروه‌ها انجام شده و بعد از اسکان انجام می‌شود و در نهایت مراسم افتتاحیه این رویداد ساعت 8 صبح روز 12 آبان در محل کارخانه نوآوری شیراز برگزار خواهد شد.

وی با ذکر این نکته که گروه‌های شرکت کننده در این رویداد به مدت 48 ساعت در محل برگزاری رویداد قرنطینه خواهند شد، گفت: شیوه عملکرد به صورت ماراتن محور است یعنی موضوعات را اکنون مشخص نخواهیم کرد بلکه در جلسه افتتاحیه به صورت یکباره اعلام خواهد شد و بر اساس آن گروه‌ها ایده‌های خود را طراحی کرده و شروع به کار می‌کنند.

رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر با بیان اینکه قرنطینه گروه‌ها تا ساعت 22 روز 13 آبان ادامه خواهد داشت و در نهایت خروجی کار خود را به هیئت داوران تحویل خواهند داد، گفت: هیئت داوران به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ یکی داورانی هستند که در حین کار از شروع تا انتها به صورت مستمر با گروه‌ها ارتباط دارند و روند کار را دنبال می‌کنند. گروه دیگر منتورها هستند که وظیفه آموزش و راهنمایی به گروه‌ها به عهده دارند.  

وی، آخرین مهلت تحویل کارهای گروه‌ها ساعت 22 روز 13 آبان اعلام کرد و افزود: هیئت داوران از ساعت 22 روز 13 آبان تا ساعت 9 صبح روز 14 آبان آثار را بررسی و داوری خواهند کرد.

صحت اظهار کرد: هیئت داوران تک تک موضوعات را بر اساس چک لیست‌هایی که از قبل مشخص شده است، بررسی کرده و در نهایت در ساعت 9 صبح روز 14 آبان مراسم اختتامیه رویداد برگزار و گروه‌های اول تا سوم هر رشته معرفی خواهند شد.

رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس با اشاره به جوایز در نظر گرفته شده برای این رویداد گفت: در مرحله استانی رویداد جایزه تیم نخست 7 میلیون تومان در هر رشته، تیم دوم 5 میلیون تومان و تیم سوم 2 میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه گروه‌های برتر به مرحله کشوری که در هفته بسیج برگزار خواهد شد، راه پیدا خواهند کرد، گفت: به گروه‌های برگزیده مرحله کشوری رویداد علاوه بر جوایز در نظر گرفته پشتیبانی‌های مالی برای تجاری‌سازی محصولات آن‌ها اعطا می‌شود.

صحت در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت فضای مجازی اشاره کرد و گفت: هر موضوعی که در هر جای دنیا رخ می‌دهد، ریشه‌اش از فضای مجازی است و اکنون نزدیک به 2 سال است که رهبر معظم انقلاب در هر موضوعی که سخنرانی دارند، حتماً بر اهمیت فضای مجازی و کار در این فضا تأکید می‌کنند و اخیراً هم صحبتی در خصوص فضای مجازی و تولید محتوا فرمودند که امروز تولید محتوا در فضای مجازی یک موضوع اساسی، مهم و ریشه‌ای است که دستگاه‌ها باید به آن بپردازند.

رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر اظهار کرد: بانک‌های اطلاعاتی زیادی از مجموعه‌هایی که در کشور در حوزه تولید محتوا به صورت گروهی یا انفرادی فعالیت دارند، وجود دارد ضمن اینکه سخنان رهبر معظم انقلاب برای ما به عنوان بسیج یک فرمان محسوب می‌شود.

وی ضمن دعوت از مسئولان استانی جهت بازدید از این رویداد از دستگاه‌هایی نظیر پارک فناوری‌های فرهنگی و صنایع نرم جهاددانشگاهی استان فارس، اداره ارشاد، شهرداری شیراز، معاونت فرهنگی شهرداری شیراز و کارخانه نوآوری شیراز که در اجرای این رویداد با سازمان فضای مجازی سپاه فجر همکاری داشته‌اند، قدردانی کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: