کد خبر: 4006724
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) با یادآوری منویات رهبر معظم انقلاب که فرمودند که بر فکر و دل به صورت مستمر کار کنید، گفت: اعتاب مقدسه و حرم‌های مطهر در ابتدا باید فکر اسلامی بسازند و بعد بر دل‌ها و قلوب مردم کار کنند.

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) امروز، 28 مهرماه در دیدار با حجت‌الاسلام حمید مقامی، مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان فارس گفت: امامین انقلاب، حجت‌های روشن خداوند در زمان ما هستند و لازم است همه مسئولان و مدیران نظام اسلامی در برنامه‌ریزی‌ها، آرمان‌ها و افق‌های این اعاظم را مدنظر قرار دهند.

وی نگاه رهبر معظم انقلاب به مسائل را نگاهی عمیق و گاها‌ًی فراتر از زمان دانست و با اشاره به کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» از معظم ‌له، گفت: این کتاب، پنجمین اثر مکتوب رهبر معظم انقلاب است که در سال ۱۳۵۴ به چاپ رسید و نگاهی نو به مفاهیم دینی دارد. این کتاب شامل سلسله جلسات ایشان در ماه رمضان سال ۱۳۵۳ در مسجد امام حسن مجتبی(ع) در مشهد مقدس است که در آن اصول و پایه‌های فکری اسلام، در خلال آیات قرآن مطرح شده‌ است که از شناخت این اصول، طرح کلی از دین به صورت یک ایدئولوژی کامل ارائه شده ‌است.

کلانتری بیان کرد: کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» از جنس کتاب‌‌های کلامی نیست که روند اثبات و نفی در پیش گرفته باشد، بلکه اصول اصلی اندیشه اسلامی را از روی آیات قرآن و بر مبنای توضیح مسائل اساسی دین تبیین کرده‌ است و ارائه دهنده نمایی کلی از اندیشه اسلامی به جهانیان است. نه فقط مسلمانان، بلکه یکایک انسان‌ها، چه موحد و چه غیر موحد، با هر ایده و تفکری می‌تواند مخاطب این کتاب باشد.

تولیت آستان مقدس شاهچراغ(ع) یادآور شد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بارها در بیاناتشان به این نکته اشاره کرده‌اند که بر فکر و دل به صورت مستمر کار کنید، اول فکر و بعد دل باید ساخته شود. اعتاب مقدسه و حرم‌های مطهر در وهله اول باید فکر اسلامی و درست بسازند و بعد بر روی دل‌ها و قلوب مردم کار کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اصول و مبانی مشترک دانشگاه فرهنگیان و حرم مطهر حضرت احمدبن موسی(ع) گفت: هر دوی این نهادها، می توانند با هم افزایی و همکاری، در جهت اعتلای جایگاه حرم مطهر این امامزاده جلیل‌القدر به عنوان یک قطب فرهنگی ـ مذهبی در کشور گام بردارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: