کد خبر: 3987468
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور با بیان اینکه نگاه نظام اسلامی به زندان این است که زندانیان نباید از خانواده‌هایشان جدا باشند، گفت: باید فضا برای حضور زندانیان در جامعه به عنوان یک انسان معمولی فراهم شود که در این زمینه نیازمند تغییر نگاه و روش هستیم.

به گزارش ایکنا از فارس، خسرو مختاری، مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور، امروز، 9 مردادماه در نشست تخصصی کمیسیون فناوری، اطلاعات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس که به منظور اجرای طرح مشترک اشتغال بخش خصوصی برای زندانیان کشور برگزار شد، با استقبال از همکاری‌های دو طرفه گفت: بهره‌گیری از پتانسیل‌های موجود در جهت تسهیل وضعیت اقتصادی زندانیان و همکاری این بنیاد با اتاق بازرگانی فارس منجر به اتفاقات خوبی در کشور خواهد شد.

وی اضافه کرد: نگاه نظام اسلامی به زندان این است که زندانیان نباید از خانواده‌هایشان جدا باشند و این در حالی است که هر فرد زندانی خانواده‌ای دارد که وضعیت اقتصادی و اجتماعی و معیشت خانواده‌های زندانیان نیز برای ما اهمیت فراوان دارد.

مختاری ادامه داد: معتقدیم باید به مسایل اجتماعی و رسالت اجتماعی زندانیان نیز توجه کنیم که این مهم بدون حمایت بخش خصوصی محقق نخواهد شد لذا همکاری این بنیاد با اتاق بازرگانی فارس را در حوزه اقتصادی را به فال نیک می‌گیریم. باید فضا برای حضور زندانیان در جامعه به عنوان یک انسان معمولی فراهم شود که در این زمینه نیازمند تغییر نگاه و روش هستیم و این روش‌ها می‌تواند به واسطه بهره‌گیری از تکنولوژی و فناوری و ایده‌هایی مانند خط تولید خانگی دنبال کنیم. با توجه به رصد توسعه بین‌المللی، رشد فناوری و بازار دیجیتال سهم زیادی از اقتصاد دنیا را به خود اختصاص داده است لذا ایجاد تعاونی در زنجیره‌های تولید در زندان‌ها می‌تواند اقدامی در این زمینه باشد که باید به آن توجه کنیم.

مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان کشور همچنین این نکته را یادآور شد: در زمینه‌های صنایع دستی، پوشاک، مونتاژ و گلخانه پتانسیل قابل توجهی داریم.

اسحاق ابراهیمی، مدیرکل زندان‌های استان فارس نیز در این جلسه گفت: به لحاظ نیروی کار ظرفیت خوبی در زندان‌های استان فارس وجود دارد که باید از پتانسیل و ظرفیت‌های آنان در راستای تحول قضایی و اصلاح مجرمین استفاده کنیم زیرا باور داریم آموزش و اشتغال زندانیان بهترین مؤلفه جهت اصلاح مجرمین است.

مهرداد سهرابی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس نیز گفت: گام نخست برای انجام پروژه شناسایی نیروهای متخصص در زندان و مشخص کردن پتانسیل‌های اجرای پروژه است که با توجه به رویکرد کارشناسی موجود در اتاق بازرگانی فارس، زندان‌های استان فرصت خوبی برای انجام پروژه مشارکتی با همکاری اتاق بازرگانی فارس است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: