کد خبر: 3968792
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۸
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شیراز با اشاره به انجام واكسیناسیون كرونا در فارس گفت: در حال حاضر هیچ مراجعه حضوری به درب منازل از مجموعه سلامت برای نام‌نویسی یا تزریق واکسن وجود ندارد و هرگونه برنامه در این رابطه، به کمک صدا و سیما یا سایر رسانه‌های رسمی به هم‌استانی‌ها اعلام می‌شود.

به گزارش ایكنا از فارس، سیدروح‌الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 12 اردیبهشت‌ماه در استودیو سلامت فارس با اشاره به اجرای واکسیناسیون در سراسر کشور اظهار کرد: استان فارس در اجرای واکسیناسیون علیه کرونا نیز همچون دیگر عرصه‌های مدیریت این بحران، در کشور پیشتاز است و تعداد قابل ملاحظه‌ای از گروه‌های هدف در استان فارس واکسن را دریافت کرده یا در حال دریافت واکسن هستند.

وی تصریح كرد: نوبت و زمان تزریق واکسن برای به شیوه غیر حضوری به‌صورت تدریجی به گروه‌های هدف اعلام و اطلاع‌رسانی می‌شود که در چه ساعتی به چه مکانی برای دریافت واکسن خود مراجعه کنند.

حسینی تأكید کرد: در حال حاضر هیچ مراجعه حضوری به درب منازل از مجموعه سلامت برای نام‌نویسی یا تزریق واکسن وجود ندارد و هرگونه برنامه در این رابطه، به کمک صدا و سیما یا سایر رسانه‌های رسمی به هم‌استانی‌ها اعلام می‌شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شیراز با بیان اینکه تزریق واکسن به معنی ایمنی نهایی نیست، یادآور شد: دریافت‌کنندگان واکسن نیز لازم است تا زمانی که مجموعه وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا پایان کرونا را اعلام کند، همچنان نکات بهداشتی پیشگیرانه را رعایت کنند.

وی همچنین گفت: از ابتدای شیوع كروناویروس تاکنون، 838 هزار و 135 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 242 هزار  و 545 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، 94 هزار و 832 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 13 هزار و 530 بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، 256 هزار و 75 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده است.

حسینی، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز دو هزار و 59 نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، 319 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

وی در ادامه با اعلام جان‌باختن 27 هم‌استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید 19 از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهار هزار و 67 مورد اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شیراز همچنین از بهبودی 229 هزار و 96 نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: