کد خبر: 3961721
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۲
رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه عامل اصلی ترور شهید فخری‌زاده دو هفته قبل از شناسایی از کشور خارج شده است، گفت: وی علی‌رغم شایعات هیچ‌گونه ارتباط تشکیلاتی با نیروهای مسلح نداشته است.

به گزارش ایکنا از فارس، ابراهیم عزیزی، رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی امروز، 10 فروردین در وبینار بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس با موضوع «امنیت فراگیر منطقه» به جزئیات ترور شهید فخری زاده اشاره کرد و گفت: عامل اصلی ترور دو هفته قبل از شناسایی از کشور خارج شده است و علی‌رغم شایعات هیچ‌گونه ارتباط تشکیلاتی با نیروهای مسلح نداشته است.

وی تصریح کرد: وزارت اطلاعات نیز با توجه به اسناد در اختیار از انجام این ترور آگاهی داشته و هشدارهای لازم را داده است به طوری ایشان چندین سال در معرض ترور رژیم صهیونیستی بوده است.

عزیزی در ادامه با اشاره به ابعاد مختلف امنیت اظهار کرد: امنیت مقوله‌ای است که تنها در بعد نظامی و دفاعی خلاصه نمی‌شود بلکه در ابعاد فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و... نیز باید دیده شود.

وی به عرصه امنیت دفاعی اشاره کرد و گفت: اگر در این حوزه نگاهی به تحولات 40 ساله اخیر در منطقه خاورمیانه بیندازیم، متوجه خواهیم شد که ایران اسلامی یک جزیره با ثبات در این سالها بوده است؛ ایرانی که پیش از انقلاب تنها ابزاری برای تأمین منافع سلطه‌گران بود.

رئیس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی افزود: ایران اسلامی با بهره‌گیری از اندیشه‌های بلند انقلاب اسلامی جایگاه بسیار خوبی را در عرصه دفاعی و امنیتی کسب کرده و این واقعیت وقتی بیشتر جلوه می‌یابد که شرایط بی‌ثبات کشورهای منطقه از جمله عراق، افغانستان و... را به خوبی می‌بینیم.

عزیزی تأکید کرد: آمریکایی‌ها خودشان امروز اعتراف می‌کنند که در عراق هزینه‌های سنگینی را متحمل شدند اما این کشور را دو دستی تقدیم ایران کردند که این اعتراف نشان از قدرت و نفوذ ایران در منطقه است.

وی با اشاره به نقش نیروهای مسلح و امنیتی در ایجاد ثبات و آرامش در ایران گفت: دولت‌ها نیز در این عرصه نقش پشتیبان دارند گرچه نظام سلطه سعی کرده این امنیت را به انحای مختلف خدشه‌دار کند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس با اشاره به حرکات برانداز دشمن در سال‌های گذشته برای ساقط کردن جمهوری اسلامی، ادامه داد: این حرکات نشان می‌دهد که نظام سلطه‌خواهان ثبات و امنیت در ایران نیست و اهداف خود را در سایه ناامنی در کشور دنبال می‌کند.

عزیزی در ادامه در مورد تحولات کشور عراق نیز گفت: به نظر می‌رسد که آمریکا می‌خواهد خروج خود را از عراق به تاخیر انداخته و در این مدت عناصر خود را در این کشور بر سرکار آورد.

وی بیان کرد: امروز فشار سنگینی بر آمریکایی‌ها در عراق است و آنها مجبورند این کشور را ترک کنند لذا آن‌ها می‌خواهند از ظرفیت‌های قومی و قبیله‌ای به نفع اهدافشان استفاده کرده تا اگر خودشان نیز رفتند، عناصر دست نشانده خود را در عراق باقی بگذارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: