کد خبر: 3955779
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
طی مراسمی تفاهم‌نامه همکاری کمیته امداد فارس و سازمان تعاون روستایی استان با هدف توانمندسازی، اشتغالزایی و حمایت از زنان مددجوی روستایی امضا شد.

به گزارش ایكنا از فارس، اداره‌كل کمیته امداد فارس و سازمان تعاون روستایی فارس امروز، 5 اسفندماه تفاهم‌نامه‌ای با موضوع ایجاد اشتغال محرومین و مددجویان روستایی در راستای توانمند سازی اقتصادی زنان روستایی به‌مدت 5 سال امضا کردند.

محمد بذرافشان، مدیرکل كميته امداد فارس در حاشیه این انعقاد این تفاهم‌نامه گفت: برخی عوامل اجتماعی، فرهنگی و ساختاری در کشور باعث زایش فقر و افزایش محرومیت در جامعه شده است که سرریز آن سبب مراجعه به کمیته امداد است.

وی افزود: هدف از امضای این تفاهم‌نامه ایجاد و ارتقای دانش فنی و مهارت‌های حرفه‌ای مددجویان زنان روستایی از طریق آموزش، کمک به بهبود فضای کسب و کار و کمک در بازاریابی و فروش محصولات تولیدی زنان روستایی است.

بذرافشان، گروه هدف در این کار را افراد مستعد و متقاضیان واجد شرایط جدید از زنان روستایی عنوان کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های مهم کمیته امداد، توانمندسازی مددجویان است. در حال حاضر درصد قابل توجهی از جمعیت مددجویان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

هدایت‌الله رحیمی، مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس هم در این جلسه گفت: در راستای اجرای اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و مفاد سند کاهش فقر استان‌های کشور، تفاهم‌نامه‌ای فی مابین سازمان تعاون روستایی استان فارس و کمیته امدام فارس منعقد می‌شود.

وی افزود: در تفاهم‌نامه مذکور که در راستای توسعه نظام پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی تنظیم شده است، هم‌افزایی در منابع مورد استفاده در حوزه حمایت‌های اجتماعی و تشریک مساعی بین بخشی در دستگاه‌های اجرایی مدنظر قرار گرفته است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: