کد خبر: 3954733
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
نخستین كنفرانس بین‌المللی «آموزش مجازی، چالش‌ها و راهكارها در شرایط كرونا» با حضور هاشمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شيراز برگزار شد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، نخستین كنفرانس بین‌المللی «آموزش مجازی، چالش‌ها و راهكارها در شرایط كرونا» با حضور هاشمی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و با سخنرانی استاندار فارس امروز، 29 بهمن‌ماه در شیراز برگزار شد.

عنایت‌الله رحیمی،‌ استاندار فارس در این مراسم با تشریح شرایط شیوع کرونا و اقدامات استانی در مقابله با شیوع این بیماری گفت: در ابتدای شیوع کرونا اقدامات پیشگیرانه بسیار موثری در استان اجرا شد که در کاهش شیوع این بیماری بسیار موثر بود.

وی افزود: شناسایی و غربالگری به موقع، ایجاد محدودیت‌های پیش از موعد و برنامه‌ریزی برای تأمین نیازمندی‌های درمان از جمله فعالیت‌های انجام گرفته در این راستا هستند.

رحیمی بیان كرد: قبل از شیوع گسترده بیماری اقدامات خوبی هم در ایام برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی انجام گرفت که وضعیت فارس را  نسبت به دیگر استان‌ها بهبود بخشید.

نماینده عالی دولت در استان فارس، اغنا مجامع غیر آموزشی و رویدادها فرهنگی و مذهبی در عدم برگزاری فعالیت‌ها را از دیگر اقدامات داوطلبه  در کاهش شیوع بیماری عنوان کرد و افزود: استان فارس در اقدامات هماهنگ جز اولین استان‌هایی بود که در بخش‌های اجتماعی و فرهنگی و درمانی فعالیت‌های خوبی انجام داد و در این راستا افزایش تولید مواد ضدعفونی‌کننده و تغییر خط تولید 14 واحد تولیدی از جمله این اقدامات هستند.

 وی با تأکید بر لزوم توجه به شرایط کنونی بیماری و کنترل شیوع بیماری گفت: تهدیدهای بیماری کرونا فرصت‌هایی را نیز به همراه داشته است و در این زمینه افزایش سرعت انتقال پیام و کاهش هزینه رفت و آمد و عدم وابستگی به مکان آموزشی از جمله فرصت‌ها به شمار می‌رود.

استاندار فارس اثرات نامعلوم تربیتی، کاهش خلاقیت و افزایش مشکلات خانوادگی و معضلات اجتماعی را از جمله معضلات بروز کرونا عنوان کرد و گفت: تغییر در عادت‌ها و بسترسازی برای گسترش فضای مجازی از جمله اهداف بلند مدت در این راستا به شمار می‌رود و امیدواریم تا با شناخت نیاز مخاطبان گام‌های موفق‌تری در آموزش برداشته شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: