کد خبر: 3954514
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز با اشاره به موارد شناسایی شده ابتلا به كرونای جهش‌یافته انگلیسی در كشورمان گفت: با توجه به قدرت سرایت بالای ویروس جهش یافته انگلیسی، تنها راه مقابله با آن، همکاری و مشارکت مردم در رعایت کامل پروتکل‌‌های بهداشتی، پرهیز از دورهمی‌ها، تجمعات و سفرهای غیر ضروری است.

به گزارش ایكنا از فارس، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 28 بهمن‌ماه در دویست و شصت و پنجمین نشست مدیریت كرونا با اشاره به ورود کرونای انگلیسی به کشور، بر جدی گرفتن توصیه‌های بهداشتی، به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی از دیگران تاکید کرد و گفت:‌ موارد شناسایی شده از گونه جدید این ویروس در کشور به منزله زنگ هشداری جدی است تمامی افراد جامعه را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه پیگیری افراد دارای تماس با مبتلایان شناسایی شده در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است، هرگونه کاهش تماس در جامعه و پرهیز از تجمعات را در رفع خطر مواجهه با بحرانی سخت در جامعه،موثر دانست.

لطفی از مردم استان استان فارس خواست تا در صورت تماس با بیماران مثبت شناسایی شده، نسبت به انجام تست اقدام کنند و ادامه داد: با توجه به قدرت سرایت بالای ویروس جهش یافته انگلیسی، تنها راه مقابله با آن، همکاری و مشارکت مردم در رعایت کامل پروتکل‌‌های بهداشتی، پرهیز از دورهمی‌ها، تجمعات و سفرهای غیر ضروری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز رمز موفقیت در برابر کروناویروس را مشارکت مردم و بیماریابی فعالانه دانست و گفت: شناسایی افراد در معرض تماس با بیماران مبتلا به کرونا و بیماریابی فعالانه، یکی از اولویت‌های کنونی مجموعه سلامت استان است.

بررسی تعداد مراجعان سرپایی به مراکز منتخب ۱۶ ساعته در استان، تعداد مبتلایان در شهرهای مختلف، علت‌های جان باختن مبتلایان، روند فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی، نحوه پذیرش بیماران در بیمارستان‌ها و وضعیت مبتلایان در بخش‌های عادی و ویژه کووید ۱۹، از دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه در نشست امروز بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: