کد خبر: 3942370
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
سخنگوی فراكسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه این فراكسیون بر تحقق كامل بودجه‌های قرآنی نظارت می‌كند و ایكنا نیز این قضیه را حتماً مطالبه كند، گفت: بعید می‌دانم كه امسال بودجه‌های قرآنی كامل محقق شود ولی این نظارت را از سال آینده حتماً اعمال خواهیم كرد.

محمدرضا احمدی، سخنگوی فراكسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، با اشاره به وضعیت بودجه‌های قرآنی پیش‌بینی‌شده در لایحه بودجه 1400 گفت: باید برای قرآن جایگاه ویژه‌ای را قائل شویم، چراكه اگر اعتقادات ایمانی ما قوی باشد، قطعاً در كارمان پیشرفت زیادی وجود خواهد داشت.

وی افزود: اگر بنیه ایمان و مسائل اعتقادی ما ضعیف باشد، در بسیاری از جاها می‌لغزیم چنانچه اگر همه به قرآن عمل می‌كردیم امروز وضعیت اقتصادی كشور این‌گونه نبود؛ بنابراین باید به آموزه‌های قرآنی و فعالیت‌هایی كه موجب گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه می‌شود، توجه ویژه‌ای کنیم.

احمدی تأكید كرد:‌ فراكسیون قرآن و عترت مجلس تلاش خواهد كرد که در بحث بودجه جایگاه خوبی به فعالیت‌های قرآنی دهد. به عبارت دیگر حتماً برای افزایش بودجه‌های قرآنی در بودجه 1400 تلاش خواهیم كرد.

وی با اشاره به جایگاه رفیع قرآن، تصریح کرد: هرچقدر برای قرآن هزینه كنیم، در حقیقت برای دنیا و آخرت سرمایه‌گذاری كرده‌ایم. در بسیاری از كشورهای اسلامی قرآن جایگاه بسیار خوبی دارد. بنابراین در كشور ما نیز باید بودجه و امكانات خوبی را برای قرآن قرار دهیم.

احمدی در پاسخ به اینكه آیا فراكسیون قرآن نظارتی بر تحقق صددرصدی بودجه‌های پیش‌بینی شده انجام می‌دهد، گفت: برای تحقق صددرصدی بودجه‌های قرآنی را پیگیری خواهیم كرد و خبرگزاری ایكنا هم حتماً این قضیه را از ما مطالبه كند.

سخنگوی فراكسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی در پایان با تأكید بر اینكه این فراكسیون بر وضعیت بودجه‌های قرآنی نظارت می‌كند، در خصوص اینكه آیا بودجه‌های قرآنی در سال جاری به صورت کامل محقق خواهد شد، گفت:‌ بعید می‌دانم ولی تلاش خود را خواهیم كرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: