کد خبر: 3932009
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
آیت‌الله دژكام و دیگر نمایندگان رهبر معظم انقلاب در سطح استان‌های كشور طی بیانیه‌ای اهانت رئیس دولت فرانسه به ساحت مقدس پیامبر(ص) را محكوم كردند.

به گزارش ایكنا از فارس، آیت‌الله دژكام، نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس و امام جمعه شیراز و همچنین دیگر نمایندگان رهبر معظم انقلاب در سطح استان‌های كشور بیانیه‌ای در محكومیت اهانت رئیس دولت فرانسه به ساحت مقدس پیامبر(ص) صادر كردند.

 در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اهانت رئیس دولت فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اعظم(صلی‌الله علیه وآله و سلم) به بهانه‌ حمایت از آزادی بیان، نشانه‌ای روشن، از رفتار‌های دوگانه و تبعیض‌آمیز مدعیان تمدن و لیبرال دمکراسی غرب است. این اهانت غیر قابل گذشت، در حالی صورت می‌پذیرد که کوچک‌ترین اقدام در انکار افسانه جعلی هولوکاست، از سوی دولت فرانسه، با توقیف کتاب و حکم محکومیت به زندان و آزار و اذیت فرهیختگان و اندیشمندان آزاداندیش مواجه می‌شود.

البته از حکومتی که در کارنامه سیاه حکمرانی خود، کشتار و آزار و تحقیر یک میلیون مسلمان مظلوم الجزایری و تجاوز و هتک حرمت و تحقیر صد‌ها هزار انسان بی‌پناه را در آفریقا ثبت کرده است، این اقدامات موهن جای شگفتی ندارد. به ویژه اینکه مطابق آمار و مستندات موجود، این کشور اروپایی، با رشد فزاینده اسلام‌گرایی مواجه است و ادامه این روند، دولت مردان فرانسوی را با نگرانی‌های زیادی مواجه ساخته است.

اکنون، همه جهانیان می‌دانند که رئیس دولت کنونی فرانسه بیش از یک سال است در کوران اعتراضات مردمی در شهر‌های مختلف گرفتار شده و هر از چندگاهی می‌کوشد تا با حادثه سازی‌های مشکوک ومبهم، افکار عمومی را از عملیات فراگیر سرکوب‎ خشن پلیس منحرف سازد.

بدون تردید، در شرایطی که آمریکا، رژیم صهیونیستی و اروپا، در مصاف با اسلام عزیز، موج بیداری و مقاومت اسلامی، دچار شکست‌های راهبردی شده و از چهره‌سازی و جریان‌سازی بدلی برای مخدوش کردن چهره تابناک اسلام عاجز مانده‌اند، در صدد برآمده‌اند تا با نقشه سازمان‌ها و اندیشکده‌های صهیونیستی، جبهه جدیدی را علیه اسلام و مسلمانان بگشایند و انتقام شکست‌های جبران ناپذیرشان را این بار در این گونه اقدامات موهن و ضد انسانی بگیرند.

ما نمایندگان، ولی فقیه در استان‌های کشور جمهوری اسلامی ایران، شرکت‌کننده در نهمین گردهمایی نهاد نماز جمعه، با اظهار تنفر و محکومیت شدید هر گونه اهانت به مقدسات ادیان توحیدی، به ویژه ساحت مقدس پیامبر اعظم (صلی‌الله علیه وآله و سلم)، تمامی آزادی‌خواهان و فرهیختگان و نخبگان ادیان آسمانی را به واکنش مناسب و قاطع فراخوانده و از ائمه محترم جمعه و جماعات جهان اسلام، علما و دانشمندان بلاد اسلامی می‌خواهیم؛ تا با آگاه‌سازی عمومی و افشای توطئه‌های استکبار جهانی، ملت‌های مسلمان را به وحدت و اتحاد عملی در مقابل دشمنان اسلام دعوت کنند.

«یرِیدُونَ لِیطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ؛ مى‏ خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانید». (آیه 8 سوره صف)

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: