کد خبر: 3931711
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
رئیس كمیته امنیت كمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ضمن محكومیت اقدامات و اظهارات موهن رئیس‌جمهور فرانسه، تأکید کرد:‌ برای پیشگیری از تكرار چنین رفتارهایی باید امت اسلام، وحدت و دیپلماسی فعال و قاطعی داشته باشد.

ابراهیم عزیزی، رئیس كمیته امنیت كمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور فرانسه و مواضع اسلام‌ستیزی وی، اظهار کرد: اظهارات موهن رئیس‌‌جمهور فرانسه نشان از خباثت و كینه‌ نسبت به اسلام ناب است.

وی افزود: اسلام ناب مسیر آزادی و عقود از بندگی و بردگی برای ملت‌های مسلمان را همواره كرده، چون اساس دین اسلام بر مبنای آزادی و آزادگی و دوری از قید و بندهای سلاطین سلطه‌گران است؛ لذا طبیعتاً حكام و مستبدان و سلطه‌گران این احكام نورانی اسلام را برنمی‌تابند.

عزیزی با بیان اینكه این رفتار كینه‌توزانه، موهن و خلاف اسلام و انسانیت و بشریت در مجموعه هیئت رئیسه فرانسه حاكی از همین نگاه است، تصریح کرد: برای جلوگیری از تكرار این نوع رفتار چند اقدام باید انجام گیرد كه نخستین آن وحدت امت اسلام است. در گام نخست جهان اسلام باید متحد، هماهنگ و یكصدا و با درک مشترک، مانع این گونه خباثت‌ها شوند و قطعاً این وحدت اثرگذار و كارگشا است.

وی دومین رفتار را دیپلماسی فعال و قاطع بیان كرد و افزود: كشورهای جهان اسلام و همچنین ایران به‌عنوان ام‌القرای جهان اسلام باید با دیپلماسی قاطع، فعال، منطقی و هوشمندانه اجازه ندهند این نوع رفتارها علیه مسلمانان، ارزش‌ها و مقدسات آنان ادامه پیدا كند، البته ملت‌های مسلمان هم می‌توانند با وحدت مشترک و هماهنگی،‌ كالاهای كشور فرانسه را تحریم كنند و مانع تكرار چنین رفتارهایی شوند.

عزیزی در پایان تأكید كرد: وحدت، تلاش حداكثری و بهره‌مندی از ظرفیت دیپلماسی فعال و اثرگذار و قاطع می‌تواند عامل بازدارنده‌ای برای چنین اقدامات موهن باشد و باید دولت فرانسه و رئیس‌جمهور این كشور خشم ملت اسلام را ببینند، هرچند این روزها شاهد حركت‌های آگاهانه و با بصیرت جهان اسلام به ویژه ملت‌های آزاده هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: