کد خبر: 3931064
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۷
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس از برگزاری بیست و سومین دوره انتخابات شورای دانش‌آموزی در تاریخ ششم آبان‌ماه در مدارس استان همزمان با سراسر کشور از طریق فضای مجازی و شبکه شاد خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، جهان‌بخش بانشی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس امروز، 3 آبان‌ماه در جمع خبرنگاران گفت: همزمان با سراسر كشور و از طریق فضای مجازی و شبكه شاد، بیشت و سومین دوره انتخابات شورای دانش‌آموزی در تاریخ 6 آبان‌ماه جاری در مدارس استان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینكه انتخابات شورای دانش‌آموزی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های آموزش و پرورش در تحقق تربیت اجتماعی است، افزود: دانش‌آموزان از پایه سوم به بعد هم به‌عنوان کاندیدا و هم به‌عنوان رأی‌دهنده به‌منظور انتخاب اعضای شورای دانش‌آموزی مدرسه، می‌توانند در انتخابات مشارکت فعال داشته باشند.

بانشی با اشاره به شرایط فعلی حاکم بر مدارس در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: دانش‌آموزان تقریباً همه وقت خود را در خانه به‌سر می‌برند و طبیعتاً برنامه‌هایی که بتواند سرزندگی و پویایی ایجاد کند و آن‌ها را با عوامل نشاط آور همراه و همنوا سازد، از ضرورت بیشتری نسبت به ایام عادی برخوردار است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس افزود: در این راستا می‌توان از انتخابات شورای دانش‌آموزی یاد کرد که کاندیدا شدن، مشارکت کردن و طرح مباحث علمی، شعارهای دانش‌آموزی و شیوه تبلیغ و گفتمان دانش‌آموزان در فضای مجازی به خوبی این شور و هیجان مفید را ایجاد می‌کند.

وی، یکی از جلوه‌های زیبای انتخابات دانش‌آموزی را شعارها، صحبت‌ها، نظرها و برنامه‌های متنوع و جذابی دانست که دانش‌آموزان در ایام انتخابات مطرح می‌کنند و افزود: مسؤلان مدرسه باید در این ایام فضا را به خوبی فراهم سازند تا این نظرات و شعارها در قالب کلیپ‌های با نشاط و متنوع دانش‌آموزی در فضای مجازی مدارس منتشر شود که قطعاً خود این فرآیند در ایجاد روحیه اعتماد به نفس و روح مشارکت‌جویی دانش‌آموزان نقش بسزایی خواهد داشت‌.

بانشی از مدیران مدارس، مربیان و معاونین پرورشی در خواست کرد تا به این فرآیند تربیتی اهمیت ویژه دهند و با نظارت بر امور و ترغیب دانش‌آموزان در اجرای مطلوب و دقیق انتخابات، پویایی و حرکت سازنده اجتماعی را در نهاد مدرسه ایجاد كنند.

وی، تحقق تربیت اجتماعی را هدفی مهم در نظام تعلیم و تربیت و سند تحول دانست و گفت: شورای دانش‌آموزی مدرسه، شهرستان، استان و به تبع آن مجلس دانش‌آموزی کشور حرکتی در تداوم دست یافتن به اهدافی است که در قانون اساسی ما پیش‌بینی شده است‌.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: مدیران ما باید به شورای دانش‌آموزی به‌عنوان شورایی پایه‌ای در سطح کشور بنگرند که در یک فرآیند تمرین و تکرار فرزندان ایران را برای حضور در عرصه‌های خطیر بر اساس شیوه‌های مناسب آماده می‌کند.

بانشی با اشاره به اینکه شورای دانش‌آموزی متعلق به همه دانش‌آموزان با سلایق متعدد و مختلف است، گفت: دانش‌آموزان ورزشکار و ورزش دوست، دانش‌آموزان پژوهنده و پژوهشگر، بچه‌های هنرمند و اهل ذوق، دانش‌آموزان نقاد و پرسشگر و در یک کلام همه دانش‌آموزان مدرسه با نگاه‌های مختلف و رویکردهای متکثر و متفاوت باید فرصت حضور در این عرصه مهم را داشته باشند تا صدایی قوی و اندیشه‌ای دارای وزن و اعتبار از شورا مدرسه شنیده و دیده شود‌.

وی، شورای دانش‌آموزی را نهادی مهم و مؤثر در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری برای تقویت فعالیت‌های علمی، فرهنگی و تربیتی مدرسه دانست و افزود: باید در مدرسه روند تکامل و تقویت جایگاه شورای مدرسه مورد نظر و توجه مسؤلان آموزشگاه باشد و زمینه گسترش دایره تأثیرگذاری شورا در امور مختلف مدرسه برابر با اهداف و دستورالعمل‌های شورای دانش‌آموزی مدرسه بیش از قبل فراهم شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: