کد خبر: 3914178
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
مدیرکل انتقال خون فارس، وضعیت این استان به لحاظ ذخایر خون و فرآورده‌های خونی را در وضعیت هشدار ارزیابی کرد و از هموطنان برای اهدای خون دعوت کرد.

به گزارش ایكنا از فارس، مسعود ترابی، مدیرکل انتقال خون فارس امروز، 12 مردادماه در جمع خبرنگاران وضعیت این استان به لحاظ ذخایر خون و فرآورده‌های خونی را در وضعیت هشدار ارزیابی کرد و از هموطنان برای اهدای خون دعوت کرد و گفت: در شرایط شیوع كرونا، بیماران نیازمند به خون را دریابیم.

وی با بیان اینکه میزان ذخایر خونی و فرآورده‌های خونی در استان فارس طی ماه‌های اخیر به پایین‌ترین حد رسیده است، افزود: اکنون در استان فارس نیاز مبرمی به حداقل ۲ هزار واحد خون و فرآورده‌های خونی هستیم.

ترابی با ابراز تأسف از کاهش قابل توجه آمار اهدا کنندگان خون طی ماه‌های گذشته و پس از شیوع کروناویروس، علت این کاهش را ترس از ابتلا به بیماری کووید۱۹ بیان و اضافه کرد: در راستای کاستن از دغدغه‌ مراجعه‌کنندگان به مراکز انتقال خون با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی شرایط برای حضور اهدا کنندگان فراهم شده است.

مدیرکل انتقال خون فارس یادآور شد: علاوه بر ضدعفونی کردن مستمر مراکز انتقال خون، مراجعه‌کنندگان به این مراکز در بدو ورود تب‌سنجی و ضدعفونی می‌شوند و همچنین از ورود افراد مشکوک به مراکز انتقال خون جلوگیری می‌شود.

به گفته وی، اهداکنندگان خون می‌توانند قبل از مراجعه به مراکز انتقال خون با نوبت‌گیری از طریق سامانه نوبت‌دهی این مراکز بدون معطلی در این امر اهدای خون سهیم شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: