کد خبر: 3903014
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۶
سامانه Coronalab به‌همت دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه‌اندازی شد و تمامی اطلاعات مربوط به آزمایش‌های کروناویروس استان در آن ثبت می‌شود.

به گزارش ایکنا از فارس، مهرزاد لطفی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز عصر پنج‌شنبه، 15 خردادماه در حاشیه بازدید از سامانه کرونا این دانشگاه گفت: سامانه Coronalab به‌منظور ثبت تمام اطلاعات مربوط به آزمایش‌های کرونا ویروس در استان فارس راه‌اندازی شد.

وی افزود: این سامانه با توجه به نیاز و ضرورت ثبت آزمایش‌های کروناویروس، در اواخر فروردین سال جاری به‌همت و تلاش دانشگاه علوم پزشکی شیراز طراحی و راه‌اندازی شد.

لطفی، هدف از راه‌اندازی این سامانه را به‌روزرسانی اطلاعات آزمایش‌های انجام شده در استان، سرعت بخشیدن در پاسخگویی نتایج آزمایش به مردم، استفاده در تجزیه و تحلیل گروه اپیدمیولوژیک دانشگاه از رفتارهای کروناویروس عنوان کرد و افزود: همچنین این سامانه به‌عنوان بانک ارزشمندی از اطلاعات مربوط به کووید۱۹ برای فعالیت‌های علمی پژوهشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: با توجه به شیوع کروناویروس از ابتدای اسفند سال گذشته در استان و راه‌اندازی سامانه ثبت اطلاعات آزمایش‌های کرونا در فروردین سال جدید و افزایش تعداد آزمایش‌ها در سطح استان، لازم است اطلاعات باقی‌مانده آزمایش‌های کووید۱۹ از قبل، در کوتاه‌ترین زمان ممکن در سامانه ثبت شود.

وی با تأکید بر رفع نواقص احتمالی و ثبت اطلاعات دقیق و به روز در سامانه اطلاعات آزمایش‌های کروناویروس دانشگاه بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده گروهی از کارشناسان دانشگاه، طی چند روز برای ثبت اطلاعات باقی‌مانده از سال گذشته در سامانه Coronalab بسیج شدند تا تمامی اطلاعات در خصوص آزمایش‌های مربوط به کووید ۱۹ در سامانه ثبت کنند که این امر در دستیابی به اهداف دانشگاه در زمینه کروناویروس کمک می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: